22.09.22

VINYASA JOGA oraz YIN JOGA

Serdecznie zapraszamy na zajęcia z jogi.

Poniedziałki godz. 17:30 VINYASA FLOW JOGA

Piątki godz. 18:00 YIN JOGA

Instruktor: Ela Łabejsza

Liczba miejsc ograniczona. Zapisać można się telefonicznie tel. 857406931 lub osobiście w recepcji Klubu.


CO TO JEST vinyasa joga?

Zróżnicowana praktyka wykorzystująca wiele pozycji w różnorodnych sekwencjach. Od łagodnej do intensywnej. Skupiona wokół połączenia ruchu z oddechem. Sekwencje często określa się mianem “vinyasa flow”.Vinyasa jest mniej wymagająca fizycznie od Ashtanga Jogi, jej intensywność waha się od łagodnej, spokojnej do bardzo dynamicznej i szybkiej w zależności od nauczyciela, więc każdy może wybrać coś dla siebie.


DLA KOGO?

✅ TAK: dla osób ceniących różnorodność, które lubią zmiany oraz szukających praktyki, która będzie dynamiczna i poprawi ogólną kondycję. Idealna dla wszystkich, którzy czują się „sztywni” w ruchach. Poradzą sobie z nią początkujący i da satysfakcję zaawansowanym.


❎ NIE: osoby, które lubią przewidywalność i łatwo się gubią w różnych przejściach między pozycjami (słaba koordynacja ruchowa).

KORZYŚCI Z VINYASA JOGA:

CO TO JEST Yin joga?

Powolna i relaksująca. Oddziałuje na stawy oraz powięź, pomaga utrzymać prawidłowe zakresy ruchu w stawach. Podczas tej praktyki długo pozostajemy w jednej pozycji, co pozwala na stopniowe uwolnienie napięć z ciała.

Yin joga jest nazywana „akupunkturą bez igieł”. Ta powolna, statyczna praktyka, która pomaga uzyskać dostęp do głębszych tkanek, takich jak tkanka łączna i powięź. Tkanki te kontrolują stopień elastyczności naszych mięśni i ruchomość stawów. Z wiekiem elastyczność stawów zmniejsza się, a yin joga jest wspaniałym sposobem na jej zachowanie i odwrócenie procesów starzenia się tkanek. Jest to także bardziej medytacyjne podejście do praktyki, w której pozostaje się w ciszy, we własnym towarzystwie. Pozwala to lepiej poznać siebie i wsłuchać się w swoje najgłębsze potrzeby zarówno ciała jak i umysłu.

DLA KOGO?

✅ TAK: dla nerwusów, dla lubiących rozciąganie i statyczny wysiłek, dla poszukujących  harmonii i wyciszenia. Sprawdzi się także dla wszystkich, którzy chcą przywrócić lub zwiększyć zakres ruchu w stawach.

❎ NIE: dla osób z naderwaniami ścięgien, więzadeł i mięśni. Yin joga sprawdzi się podczas rehabilitacji zagojonej już tkanki, w przywróceniu pełnej mobilności stawów i sprawności.


KORZYŚCI Z YIN JOGA:

Zapraszamy!