Sala siłowa A

Jedną z licznych sal treningowych wyposażono w najnowsze urządzeniami firm Technogym. 34 stanowiska treningowe wyposażone w tak nowoczesny sprzęt zadowoli każdego klienta. Technogym to jedne z najlepszych urządzeń na świecie zapewniających poczucie komfortu na najwyższym poziomie, biomechaniczne bezpieczeństwo ruchów a także charakteryzujące się łatwością obsługi. Profesjonalny sprzęt treningowy dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania, zapewniający efektywne ćwiczenia i przyjemność z korzystania, dodatkowo wyposażony w liczne usprawnienia.

Do dyspozycji jest cały czas instruktor, który dobiera trening w zależności od oczekiwań oraz instruuje jak należy wykonywać poszczególne ćwiczenia. Prowadzimy specjalistyczne treningi odchudzające, ujędrniające, zwiększające masę mięśniowa oraz przygotowujące do sezonu narciarskiego oraz letniego. Istnieje również możliwość korzystania z treningu personalnego.

Sala siłowa z urządzeniami HUR na kartę

Jedna z sal przeznaczona jest do treningu na specjalnych urządzeniach na karty chipowe. Na 10 urządzeniach można wykonać 16 ćwiczeń. Urządzenia HUR zostały zaprojektowane na podstawie badań i symulacji komputerowej biomechaniki mięśni. Wszystkie elementy przenoszące opór są obudowane, ergonomicznie ukształtowane oparcie oraz siedzenie redukują obciążenie kręgosłupa.

Szczególna uwaga została poświęcona łatwości użytkowania przy minimalnej ilości zastosowanych narzędzi regulacji. Zastosowane tu sprężone powietrze pozwala na cichy, bezpieczny i efektywny trening, bez niszczącego działania na stawy czy tkankę łączną. Urządzenia są dwufunkcyjne, pozwalają na trening przeciwstawnych grup mięśniowych bez konieczności zmiany urządzenia. Korzystając z oddzielnego czujnika urządzenie pozwala na pomiar wydatkowania siły. System kart chipowych Smart Card pozwala na pełny monitoring ćwiczących. Programy treningowe są indywidualnie dobierane dla każdego ćwiczącego a dane treningowe pozwalają tworzyć statystykę pojedynczych sesji treningowych lub np. całego cyklu miesięcznego. Indywidualny dobór obciążeń, analiza treningu, zakresów tętna i obliczona ilość spalonych kalorii, to przyszłość w treningach fitness

 

Sala siłowa B

Sala sprzętu wolnego, z najlepszej jakości hantlami i sztangami. Zmieniła się sala siłowa z wolnym sprzętem. Obecnie do dyspozycji ćwiczących są chromowane zestawy sztangielek ze specjalnym uchwytem dopasowanym do dłoni (bananowy uchwyt) od 5 do 60kg.

Ponadto ogumowane, sześciokątne hantle, (od 5 do 60 kg), zestawy krótkich sztang łamanych (od 5 do 45kg), ogumowane krótkie sztangi sześciokątne (od 5 do 55kg). Całości dopełnia zestaw chromowanych hantli specjalnie przeznaczonych dla pań (od 2 do 10 kg). Salę ćwiczeń wyposażono również w nowoczesne ławki do ćwiczeń, które posiadają możliwość regulacji w pionie i poziomie.

W sali B znajdują się również 11 maszyn amerykańskiej firmy Hoist– precyzyjny sprzęt siłowy połączony naturalnymi ruchami ludzkiego ciała. Doskonała biomechanika, stabilność, komfort i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne zabezpieczające przed kontuzjami to kilka z wielu atutów nowych urządzeń firmy HOIST. Zintegrowane podpórki pod głowę pomagają utrzymać naturalne położenie odcinka szyjnego kręgosłupa podczas odchylania się do tyłu. Antypoślizgowe podnóżki zapewniają stabilność i wygodę dla użytkownika. Maszyny dostarczają ruchu kołysanego który stale dostosowuje użytkownika poprzez optymalną pozycję biomechaniczną podczas wykonywania ćwiczeń.