Indoor Cycling Białystok

 

UWAGA! Chwilowo brak w ofercie!

Indoor Cycling jest programem kolarstwa halowego, łączącym zajęcia w grupie, silną motywację, profesjonalną kadrę instruktorską i muzykę, skierowanym do ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie kondycji fizycznej. Zajęcia prowadzone są na specjalnie skonstruowanym rowerze stacjonarnym o stabilnym stelażu. Forma ta pozwala uczestnikom zajęć kontrolować i indywidualnie dozować poziom zwiększenia oporu pedałowania.

Indoor Cycling nie powoduje obciążenia stawów i więzadeł, natomiast doprowadza do wzmożonej pracy serca i płuc.

Ćwiczenia Indoor Cycling realizowane są w trzech programach: Hill (zwiększone obciążenie i jazda w terenie „górzystym”), Fast (wysiłek szybkościowy, który polega na jak najszybszym dotarciu do celu), Mind (maksymalne budowanie wydolności fizycznej poprzez umiejętne rozłożenie sił – trening interwałowy realizowany poprzez naprzemienne zmiany „podłoża” po którym odbywa się jazda przy zwiększeniu lub zmniejszeniu obciążenia na kole).

 

 

Aby podnieść standard oferowanych przez nas usług, oraz mając na uwadze poprawę efektywności Państwa treningów, zdecydowaliśmy się na zainstalowanie w naszym klubie innowacyjnego systemu – Suunto Fitness Solution. Jest to doskonała metoda monitorowania i analizowania treningu zespołowego lub indywidualnego.

System ten, wykorzystywany jest głównie podczas zajęć Indoor Cycling, w których to nieodzownym elementem jest stały monitoring pracy serca. Główną zaletą jest to, że pozwala zwiększyć efektywność i motywację w treningu.

Każdy, kto chce wziąć udział w monitoringu, otrzymuje przed zajęciami pasek piersiowy z czujnikiem. Podczas wykonywanego wysiłku, sygnał z pomiarem tętna, trafia do odbiornika -Team Pod, gdzie specjalne oprogramowanie pozwala na rejestrację i wizualizację intensywności treningu.

Podczas trwania sesji treningowej – Fitness Solution za pomocą kolorowych stref treningu wyświetla zarówno procentowy pomiar HRmax, jak również ilość skurczów serca na minutę. Pozwala to instruktorom na ciągły monitoring poziomu intensywności ćwiczących – co zapewnia bezpieczeństwo, jak również motywuje uczestników zajęć.

Również ważna zaletą jest to, że w trakcie sesji trener obserwując pomiar pracy serca poszczególnych osób może dostosować intensywność zajęć do zaplanowanego treningu.

 

Indoor Cycling Białystok

Oferta naszego klubu fitness to także zajęcia Indoor Cycling. Białystok od lat jest ośrodkiem wielu siłowni, jednak żadna z nich nie może pochwalić się tak ogromnym doświadczeniem,  dorobkiem sportowym i badawczym, jak ManiacGym.

Trening Indoor Cycling, jaki Ci proponujemy to zajęcia w grupie, które silnie motywują, ale przede wszystkim doskonale poprawiają formę i zdrowie. Ćwiczysz pod okiem profesjonalnych instruktorów przy dźwiękach muzyki. Indoor Cycling jest dla każdego, niezależnie od tego, w jakim jest wieku i jaka jest jego kondycja fizyczna.

Czym jest Indoor Cycling?

Indoor Cycling to trening, który polega na jeździe na rowerku stacjonarnym, specjalnie dostosowanym do tego typu zajęć. Pierwotnie opracowano go dla kolarzy po to, aby mogli ćwiczyć nawet podczas sezonu zimowego. Doskonale wiemy, że nasi klienci (nawet niebędący zawodowymi kolarzami) uwielbiają tego rodzaju aktywność fizyczną, dlatego nie mogło jej zabraknąć w naszym klubie.

Zajęcia prowadzimy na specjalnych rowerach stacjonarnych o specjalistycznym  stelażu pionowym lub dodatkowo odchylającym się aby ułatwić jazdę. Ćwiczący kontrolują i indywidualnie dozują poziom zwiększenia oporu pedałowania. A dlaczego Indoor Cycling to świetny trening dla każdego? Ponieważ nie powoduje obciążenia stawów i wiązadeł, natomiast doskonale stymuluje krążenie oraz doprowadza do wzmożonej pracy serca i płuc.

Jak wygląda Indoor Cycling w ManiacGym w Białymstoku?

Do treningu Indoor Cycling nie musisz specjalnie się przygotowywać, choć polecamy, aby wcześniej postawić na trening cardio (nasz klub ma go również w ofercie). Ćwiczenia Indoor Cycling realizujemy w 3 programach:

 • Hill — zajęcia w przedziale 75-85% HR, trening polega na wysiłku w górnych granicach tętna tlenowego; łączy w sobie techniki jazdy po terenach górzystych, płaskich i ciężkich; celem tego typu aktywności jest budowa masy mięśniowej, podniesienie progu przemian beztlenowych oraz zwiększenie siły,
 • Fast — jest to trening szybkościowy, polega na jak najszybszym dotarciu do celu,
 • Mind — program ćwiczeń nastawiony na maksymalne budowanie wydolności fizycznej, między innymi przez umiejętne rozłożenie sił; jest to trening interwałowy, który realizujemy przez naprzemienne zmiany podłoża, odbywa się on przy zwiększeniu lub zmniejszeniu obciążenia na kole.

Ćwicz Indoor Cycling w Białymstoku i monitoruj pracę serca

W naszym klubie fitness w Białymstoku zainstalowaliśmy innowacyjny system Suunto Fitness Solution. Dzięki niemu monitorujemy efekty treningu zespołowego lub indywidualnego.

Co zyskasz dzięki naszemu systemowi analizy pracy serca? Przede wszystkim zwiększysz efektywność i zyskasz motywację do treningu. Każdy uczestnik, który zdecyduje się wziąć udział w monitoringu, otrzyma przed zajęciami pasek piersiowy z czujnikiem. Kiedy będziesz ćwiczyć, sygnał z pomiarem tętna trafi do odbiornika Team-Pod, gdzie specjalne oprogramowanie dokona wizualizacji intensywności treningu.

Fitness Solution wykorzystuje kolorowe strefy treningu, za pomocą których wyświetla procentowy pomiar HR max, jak również ilość skurczów na minutę. Doświadczeni instruktorzy nieustannie monitorują intensywność ćwiczeń. Trening jest więc bezpieczny i niezwykle motywujący.

Wzmacniaj poszczególne grupy mięśniowe na zajęciach Indoor Cycling w naszym klubie

Jak widzisz zdrowy kręgosłup, cross fit, joga to niejedyne zajęcia, które poprawiają kondycję. Nasz klub fitness oferuje o wiele więcej. Po zajęciach Indoor Cycling możesz odwiedzić naszą siłownię lub skorzystać z Aqua Aerobicu.

Białystok, jak już wspomnieliśmy, słynie z siłowni. Jednak wśród zajęć w wielu innych klubach fitness dominują raczej te najbardziej popularne. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, więc znajdziesz u nas sprawdzone treningi, które przyniosą ćwiczącemu radość i poprawią jego kondycję. Jeśli dbasz o zdrowy kręgosłup nie obawiaj się ćwiczeń Indoor Cycling. Dzięki nim wytrenujesz gibkość, wzmocnisz niektóre partie mięśni (głównie ud, pośladków i łydek), oraz popracujesz nad wydolnością oddechową. Jednocześnie nie obciążysz kręgosłupa.

Jakie efekty daje Indoor Cycling?

Na efekty treningu w naszym klubie fitness nie będziesz długo czekać. Szybko zauważysz:

 • zmniejszenie masy ciała (spalisz nawet 1000 kcal w ciągu jednych zajęć — podobne efekty daje między innymi cross fit),
 • poprawisz kondycję,
 • wzmocnisz układ sercowo-naczyniowy,
 • poprawisz funkcjonowanie układu kostno-stawowego (zapobiegniesz osteoporozie),
 • dotlenisz organizm,
 • ujędrnisz ciało,
 • wzmocnisz mięśnie ud, brzucha i pośladków,
 • zwiększysz wytrzymałość,
 • zredukujesz tkankę tłuszczową.

 

W naszym klubie fitness znajdziesz zajęcia Indoor Cycling w karnecie Fitness, karnecie Open Basen oraz w karnecie medycznym 2 . Jeśli jesteś nowym klientem pamiętaj o  wykupieniu również karty członkowskiej.

Ćwicz Indoor Cycling w ManiacGym i spalaj kalorie! Gwarantujemy, że dobrze spędzisz czas w najstarszym klubie fitness w Białymstoku.