Dysponujemy specjalistyczną salą do gry w squasha. Na miejscu można wypożyczyć rakiety oraz piłki do gry. Instruktorzy wprowadzają początkujących graczy w tajniki gry.
Przewidziane są także turnieje między klientami klubu.
Chcesz spalić 1000 kalorii w godzinę i jednocześnie poczuć radość z uprawiania sportu? Polecamy Ci w takim razie grę w squasha. W naszym klubie w Białymstoku mamy specjalną salę przeznaczoną do tej dyscypliny. Nie obawiaj się gry w squasha, nawet jeśli jesteś początkujący. Nasi doświadczeni instruktorzy nauczą Cię podstaw, przedstawiając główne zasady gry. Squash to sport towarzyski, ponieważ nie grasz sam, a w parze z drugą osobą.
Skorzystasz z naszych usług na dogodnych zasadach — wykupując karnet lub opłacając jednorazowe wejścia. Nie masz sprzętu do gry? Nic straconego! U nas wypożyczysz rakietę i piłki.
Gra w squasha jest dla osób szybkich, zwinnych i dynamicznych. Spokojnie, cechy te można wypracować. Squasha często porównuje się do gry w tenisa, jednak oba sporty różnią się od siebie. W tenisa i squasha gra się za pomocą rakiet i piłek. Jednak w squashu rakiety są bardziej owalne, natomiast piłki — mniejsze i lżejsze.
Zasady gry w squasha są bardzo proste i już po pierwszych kilku setach będziesz wiedzieć, czy squash to gra dla Ciebie. Jednak tak, jak podkreślamy — nie ma się czego obawiać, zwinność, zwrotność i szybkość można wyćwiczyć. Gra w squasha to dobrze spędzony czas.
Kort do gry w squasha ma wymiary 9750 mm długości i 6400 mm szerokości. Wymiary te określiła Międzynarodowa Federacja Squasha. Kort jest zamknięty z 4 stron. Musisz wiedzieć, że w grze biorą udział wszystkie ściany. Podłoga jest wyłożona parkietem, dlatego zalecamy specjalne buty do gry (takie, które jej nie pobrudzą i nie porysują).
Na ścianie znajdują się pola oznaczone liniami. Przeciwnicy tak odbijają piłki, aby raz uderzyły one o ścianę i o podłogę. Od przedniej ściany i podłogi piłka może się odbić tylko raz. Nie dotyczy to ścian bocznych i tylnych (tu piłka może się odbić wielokrotnie).
Zawodnicy odbijają piłki dopóty, dopóki któryś z nich nie odbierze jej w zły sposób — na przykład nie dotknie ona kilka razy podłogi. Możesz wygrać, jedynie prawidłowo odbijając piłkę. Jak w każdym sporcie i tu także obowiązują zasady fair play nazwane LET i STROKE: nie możesz fizycznie przeszkodzić przeciwnikowi odebrać piłki. Jeśli to zrobisz, ma on prawo zakończyć grę i rozpocząć ją na nowo.
Squash rozpoczyna się serwisem osoby, która wylosuje pierwszeństwo za pośrednictwem obrotu rakiety. Serwujący pozostaje takim przez cały czas gry, aż do chwili, kiedy nieprawidłowo odbierze piłkę. Rozgrywka trwa do momentu osiągnięcia 11 punktów w każdym secie. W przypadku, gdy punktacja wyniesie 10/10, powinieneś zdobyć 2 punkty przewagi, aby wygrać set. Gra składa się z 2-3 setów (bywa jednak, że jest ich nawet 5).
Zajęcia squash w naszym klubie to nie tylko miło spędzony czas, ale liczne korzyści dla zdrowia (i urody). Przede wszystkim, regularnie grając:
Jak widzisz, sport łączy w sobie wszystkie elementy mocnego treningu — wytrzymałościowe, siłowe, szybkościowe. Jeśli dodamy do tego wysiłek umysłowy, mamy prawdziwie angażujący sport.
Nasz klub sportowy ma długą tradycję. W 1991 w Białymstoku roku powstała pierwsza prywatna siłownia w Polsce (jej założycielem był Arkadiusz Leszczyński). Od wielu lat zajmujemy się organizacją imprez sportowych takich jak Mistrzostwa, Polski, Europy i Świata w Fitness i Kulturystyce.
W 2003 roku zapoczątkowaliśmy w naszym kraju trend Medical Fitness. Rozbudowaliśmy także klub o część basenową, salę do squasha i liczne sale treningowe z nowoczesnym sprzętem cardio. Wyposażenie naszych sal treningowych pozwala nam prowadzić badania podczas treningu kontrolowanego i programowanego na podstawie wydolności oddechowo-krążeniowej, siły izometrycznej i dynamicznej oraz analizy składu ciała.
Podpisaliśmy także porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku, jako że nasz klub ukierunkowany jest prozdrowotnie. Razem ze wspomnianą placówką naukową podejmujemy inicjatywy w zakresie badań naukowych, projektów naukowo-badawczych i rozwijamy programy dydaktyczne.
Dlaczego nie mogło u nas zabraknąć squasha? Ponieważ to gra elitarna. Jej historia sięga XIX wieku. Uczniowie znanych szkół zaczęli grać przekłutą i lekko zgnieciona piłką. Według drugiej historii squash stanowił rozrywkę arystokratycznych więźniów, którzy swoje kary odbywali w Wielkiej Brytanii. Do Polski ta dyscyplina sportu trafiła dopiero w 1995 roku.
Graj w squasha i trać zbędne kilogramy! Gwarantujemy, że nie tylko poprawisz sylwetkę, ale także kondycję i samopoczucie. Zapisz się już teraz