Fitness klub Maniac Gym powstał z pasji do fitness i kulturystyki. Na przestrzeni lat rozwinął się do poziomu klubu, który nie tylko udostępnia sprzęt treningowy swoim klientom ale przede wszystkim realizuje formę treningu kontrolowanego i programowanego w oparciu o badania wydolności z zakresu kultury fizycznej oraz szczegółową analizę składu ciała na najnowocześniejszym urządzeniu medycznym- InBody970.
Początki kulturystyki na białostocczyźnie datują się na rok 1962, kiedy to w jednej z piwnic na Nowym Świecie, grupa zapaleńców zaczęła trenować. W 1972 roku powstała pierwsza w regionie uspołeczniona oficjalna sekcja kulturystyczna. Stało się to w ramach Ogniska TKKF „Zachęta”. Pionierami wprowadzającymi kulturystykę byli Arkadiusz Leszczyński, Janusz Kochan, Janusz Kurczewski, Alojzy Krysiewicz i Sylwester Załęski. Inauguracyjne treningi poprowadzono w sali SP nr.13 przy ul. Fabrycznej. Następnie przenieśli się do piwnicy jednego z bloków przy ul. Wołodyjowskiego, gdzie sami musieli wyremontować pomieszczenie i za własne środki kupić sprzęt. Powoli kulturystyka zaczęła zdobywać coraz większą popularność. W 1973 roku była ona promowana w cyklu imprez pod nazwą : „Sport, muzyka, moda.” W ognisku TKKF „Zachęta” coraz szybciej zwiększała się liczba ćwiczących. Najpierw było ich 30, później 50, 70, a gdy siedziba ogniska przeniosła się w 1980r. do piwnicy bloku przy ul. Konopnickiej, szeregi zwolenników przekroczyły liczbę 100.
W połowie lat 70-tych całością spraw związanych z organizacją, dalszym prowadzeniem i rozwojem białostockiej kulturystyki przejął Arkadiusz Leszczyński – trener, działacz i animator tej dyscypliny w jednej osobie. Jego zasługi w sukcesach naszych reprezentantów na krajowej i międzynarodowej arenie są ogromne. To właśnie pod czujnym okiem trenera Leszczyńskiego medale Mistrzostw Polski zdobywały takie znakomitości jak: Mirosław Waczyński, Ewa Bondar, Anna Klimuk, Iwona Anisimowicz, Wojtek Wasilewski, Darek Achramowicz, Artur Sidoruk i wielu innych. Prowadząc sekcję kulturystyczną Ogniska TKKF „Zachęta Arkadiusz Leszczyński zapewniał swoim zawodnikom zaopatrzenie w najbardziej nowoczesny sprzęt, wszystkie potrzebne odżywki, fachową opiekę, stwarzał dobrą atmosferę do treningu, niczym w dobrze rozumiejącej się rodzinie.
Wraz z sukcesami sportowymi, rozwijała się baza treningowa dla zawodników jak i dla osób ćwiczących rekreacyjnie. Obiekt powiększał się o kolejne sale treningowe, wymieniany był systematycznie sprzęt treningowy na nowocześniejszy. W 1999 roku między innymi obiekt został powiększony o salę do aerobiku, gdzie Maniac Gym jako pierwszy klub w Polsce wprowadził zajęcia Tae Bo (boksaerobiku).
Zasługi Arkadiusza Leszczyńskiego doceniono też na ogólnopolskim i międzynarodowym forum. „Ojciec Chrzestny” sukcesów białostockich zawodniczek i zawodników w kulturystyce i fitness od wielu lat zasiada we władzach Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego (PZKFiTS), piastując 3-cią kadencję stanowisko Wiceprezesa ds. fitness, legitymując się także międzynarodową klasą sędziowską, złotym medalem PZKFiTS, złotym medalem Europejskiej Federacji Kulturystyki i Fitness (EBFF) oraz srebrnym i złotym medalem przyznanym przez Światową Federację Kulturystyczną (IFBB). W 2009 podczas Mistrzostw Świata odznaczony jedną z najwyższych nagród IFBB Diamond Service Award. Podczas rozgrywanych w Białymstoku Mistrzostw Świata dyplomy-wyróżnienia IFBB otrzymali również współwłaściciele Hubert i Bartosz Leszczyńscy. Jedną z najwyższych nagród IFBB otrzymała również manager dr Joanna Zapolska – IFBB Achviement Medal oraz Athletic Achviement Award IFBB za wybitne osiągnięcia sportowe. Arkadiusz Leszczyński w 2010 roku podczas Zjazdu z okazji XX-lecia PZKFiTS otrzymał Diamentową Odznakę za Całokształt Działalności w PZKFiTS. W 2016 roku podczas Mistrzostw Świata w Fitness organizowanych w Białymstoku, Joanna Zapolska i Arkadiusz Leszczyński zostali odznaczeni złotymi medalami IFBB.
Arkadiusz Leszczyński nie spoczął jednak na laurach, ciągle szukając nowych możliwości wykazania się, przyczynienia się do rozwoju nie tylko kulturystyki, ale także prowadzenia zdrowego trybu życia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po raz pierwszy zorganizował Mistrzostwa Polski już w 1987 roku, jeszcze jako Ognisko TKKF Zachęta.
ORGANIZACJA IMPREZ SPORTOWYCH I OSIĄGNIĘCIA ZAWODNIKÓW
Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, postanowił stworzyć własny ośrodek, 1 marca 1991 roku oficjalnie powstało przy ul. Warszawskiej 79A w Białymstoku prywatne Centrum Sportu i Rekreacji „MANIAC GYM”. 120 metrowy klub mieścił się w pomieszczeniach wynajętych w SM Zachęta. Już wtedy wyposażony był w najnowsze urządzenia do treningu siłowego i cardio. Właściciel czerpał wzorce z USA – mekki kulturystyki i zdrowego stylu życia. Po wcześniej zorganizowanych jeszcze przez TKKF Zachętę Mistrzostw Polski w kulturystyce, przyszedł czas na kolejne organizacje imprez sportowych.
W 1996r. o organizację Mistrzostw Polski ubiegały się dwa kluby: „Sielanka” Elbląg i po raz pierwszy „MANIAC GYM” Białystok. W bezpośrednim starciu przetarg wygrał „MANIAC GYM”. Zdecydowane zwycięstwo drużynowe „MANIAC GYM’ u” nie było dla nikogo zaskoczeniem. Profesjonalnie zorganizowane zawody przysporzyły wielu sympatyków tego sportu oraz umocniły pozycję Białegostoku jako stolicy polskiej kulturystyki.
W 1998 r. Mistrzostwa Polski Kobiet, Par i Fitness, – po raz trzeci „Maniac Gym” zorganizował ogólnopolską imprezę, tym razem z nowo wchodzącą na areny sportowe dyscypliną fitness. Maniac Gym zajął III miejsce drużynowo. Lata rywalizacji „Maniac Gym” na arenie krajowej, to dalszy ciąg sukcesów sportowych i organizacyjnych. W podsumowaniu przez PZKiTS, wyników sportowych za lata 1994-1998 „Maniac Gym” zajął II miejsce w klasyfikacji generalnej klubów. Ponadto Maniac Gym był także organizatorem i gospodarzem zgrupowań Kadry Kulturystyki w latach 1993, 1996 i 1998.
W 2000r – organizacja Mistrzostw Polski Kobiet, Par i Fitness oraz Mistrzostw Polski w Kulturystyce Mężczyzn. W klasyfikacji drużynowej „Maniac Gym” dwukrotnie zajął drugie miejsce.
Rok 2002 – organizacja podwójnej imprezy Mistrzostwa Kobiet i Par w Kulturystyce oraz Kobiet i Mężczyzn w Fitness a także Mężczyzn w Kulturystyce. Drużynowo Maniac Gym zajmuje pierwsze miejsce. Możliwość zorganizowania podwójnych Mistrzostw w 2002 roku, będącym dla Maniac Gym rokiem jubileuszowym, to podziękowanie ze strony PZKFiTS. Przez 10 lat działalności klub pokazał się z jak najlepszej strony, zarówno na polu wyczynu sportowego, organizacji MP, propagowania rekreacji i jakości usług z tym związanych. Tym samym za lata 1998-2002 również zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów. W tym samym roku, zawodniczka Maniac Gym Joanna Zapolska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy i srebrny Mistrzostw Świata.
W roku 2003 – Maniac Gym organizatorem podwójnej imprezy Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Fitness. Rywalizacja mężczyzn w fitness odbywała się po raz pierwszy. Drużynowo Maniac Gym zdecydowanie wygrał rywalizację klubową.
2004r – organizacja połączonych Mistrzostw Polski w Fitness i Kulturystyce zarówno kobiet jak i mężczyzn – Maniac Gym po raz kolejny jest organizatorem zawodów i zdobywa tytuł Drużynowego Mistrza Polski.
11-12.06.2005r – Maniac Gym organizatorem międzynarodowej imprezy – Mistrzostwa Europy Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness – kolejne wielkie przedsięwzięcie organizacyjne Maniac Gym w Białymstoku. Zawody zakończyły się dużym sukcesem dla drużyny polskiej a w szczególności dla zawodników Maniac Gym. Złoty medal w kategorii kulturystyki weteranów zdobył Wojciech Wasilewski, brązowy w kategorii fitness sylwetkowego- Magdalena Krasuska i IV m-sce w kategorii fitness gimnastycznego – Anna Kwaśniewska.
2006 rok przyniósł następne sukcesy: w Mistrzostwach Polski Maniac Gym zajął pierwsze miejsce w drużynowej klasyfikacji, a Tomek Pietras, zawodnik MG, otrzymał tytuł Mistrza Europy w fitness gimnastycznym mężczyzn.
W 2007 ponownie wielki sukces zawodnika Maniac Gym Tomasza Pietrasa, który zdobył tytuł Mistrza Świata w fitness i w 2008 roku Mistrza Europy w fitness.
Natomiast w roku 2009 sięgnął po tytuł vice-mistrza Europy w kulturystyce mężczyzn. Oprócz tego w 2009 startując w kategorii par kulturystycznych z Edytą Woźniak, zdobyli tytuł Mistrzów Europy.
W 2009 roku zawodniczka UKS Maniac Gym Katarzyna Kozakiewicz, została Mistrzynią Świata w Fitness Sylwetkowym, a w roku 2010 została Wicemistrzynią Świata.
W 2009 roku Maniac Gym zorganizował Mistrzostwa Świata Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness oraz Osób Niepełnosprawnych w Kulturystyce. Impreza zgromadziła największą w historii Mistrzostw ilość uczestniczących krajów (45 z 5 kontynentów) oraz zawodników, zawodniczek i działaczy (ponad 500 osób). W Białymstoku po raz pierwszy odbyła się rywalizacja zawodników w kategorii niepełnosprawnych w kulturystyce. Reprezentacja Polski w klasyfikacji drużynowej zajęła I miejsce.
2012r – Maniac Gym podjął się kolejnego wielkiego przedsięwzięcia organizacyjnego Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w Fitness Seniorów, które odbyły się 5-7 października 2012 roku w Białymstoku w nowej Operze Podlaskiej. W Mistrzostwach wzięli udział przedstawiciele 38 krajów, startowało 180 zawodniczek i zawodników. Wzorowo przeprowadzona impreza zaowocowała wyróżnieniami dla organizatorów – Joanny Zapolskiej i Arkadiusza Leszczyńskiego nagrodą specjalną przyznaną przez IFBB – MASTER IN BODYBUILDING AND FITNESS METHODS. Przydzielenie organizacji następnych Mistrzostw Świata jest wyróżnieniem za wzorową organizację poprzednich Mistrzostw Świata, za które Prezydent Federacji IFBB wyróżnił organizatora listem gratulacyjnym za najlepiej zorganizowane tego typu Mistrzostwa Świata.
2016r – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Fitness – z okazji 25 lecia Fitness Klubu Maniac Gym, w dniach 16-17 kwietnia zorganizował w Białymstoku Mistrzostwa Polski w Fitness Kobiet i Mężczyzn
W 2016 roku (12-13.11.) UKS Maniac Gym zorganizował w Białymstoku kolejne zawody – Mistrzostwa Świata w Fitness, w których uczestniczyło 450 zawodników i zawodniczek z 50 krajów. Podczas Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w fitness w 2016 roku Arkadiusz Leszczyński i Joanna Zapolska zostali odznaczeni złotymi medalami IFBB za szczególne osiągnięcia.
2017r – organizator Międzynarodowego Pucharu Polski w Kulturystyce i Fitness z nagrodami finansowymi
2018r (27-28.10.2018) organizator Mistrzostw Świata w Fitness Kobiet i Mężczyzn w Białymstoku. W zawodach uczestniczyło 425 zawodników z 44 krajów. Polscy zawodnicy zdobyli 2 złote medale, 2 srebrne i 5 brązowych!!!! Drużynowo Polska jest na 3 miejscu, przed Ukrainą (1 m-sce) i Rosją (2 m-sce). Mistrzostwom towarzyszyły targi fitness dostępne nie tylko dla uczestników Mistrzostw ale również dla mieszkańców Białegostoku i Podlasia.
Przy tak wielu osiągnięciach zawodników i zawodniczek, Maniac Gym jest organizatorem największej ilości Mistrzostw Polski (aż 12-krotnie) i jako jedyny w Polsce klub fitness jest również organizatorem Mistrzostw Europy i 3-krotnie Świata w fitness i kulturystyce.
KLUB I ROZWÓJ BADAWCZO-NAUKOWY
W 2002 roku jednoosobowa firma została przekształcona w spółkę cywilną, której wspólnikami są ojciec i synowie – Bartosz i Hubert Leszczyńscy. Od tego czasu funkcjonuje jako Maniac Gym A.B.H.Leszczyńscy. Od jesieni 2003 roku działa nowy, rozbudowany prozdrowotny fitness klub, jedyny wówczas ośrodek fitnesowy z basenem i tak rozbudowaną bazą treningową. Powierzchnia ośrodka w chwili rozpoczęcia działalności wynosiła 120m2, natomiast aktualnie wynosi 1800m2. Nowy obiekt został poszerzony o kolejne sale i aktualnie dysponujemy 100 stanowiskami do treningu siłowego, nowoczesną salą z 60 urządzeniami do treningu cardio, salą do aerobiku z amortyzowana podłogą wraz z sekcją spinningu, basenem z atrakcjami wodnymi, jacuzzi, sauną suchą, parową i infrared, salą do gry w squasha, solarium, kącika dla dzieci, częścią barową oraz sklepem sportowym.
Od 2005 roku Maniac Gym jako pierwszy fitness klub w Polsce wprowadził część badawczą realizującą formę treningu kontrolowanego i programowanego w oparciu o badania wydolności z zakresu kultury fizycznej oraz szczegółową analizę składu ciała klientów. W klubie mieści się również część rehabilitacyjna oparta na rehabilitacji czynnościowej, prowadzona przez dyplomowanych i doświadczonych rehabilitantów. Porady udzielane są również z zakresu dietetycznego wspomagania leczenia nadwagi i otyłości.
Działalność handlową firma Maniac Gym rozpoczęła w 1991 roku, wprowadzając na rynek pierwsze skórzane akcesoria treningowe typu rękawiczki, pasy treningowe, rękawice i worki bokserskie. Tym samym działalność została rozszerzona o import towarów z Pakistanu. Inne towary importowane to sprzęt treningowy z Tajwanu, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Chin, odzież sportowa z Brazylii i Argentyny oraz urządzenia medyczne z Korei i Włoch. Maniac jest wyłącznym dystrybutorem medycznych urządzeń – analizatorów składu ciała koreańskiej firmy InBody (Biospace), jak również sprzętu aerobowego i siłowego firmy WNQ. Maniac Gym jako pierwszy w Polsce wprowadził na rynek analizatory składu ciała InBody, która są podstawowym urządzeniem do monitorowania składu ciała i postępów treningowych w aktywności fizycznej. Aktualnie urządzenia stosowane są nie tylko w aktywności fizycznej ale także w gabinetach dietetycznych, jednostkach naukowo-badawczych, ośrodkach zdrowia, aptekach, szkołach i innych.
Przy klubie została stworzona sekcja fitness, którą prowadzi Wicemistrzyni Świata dr Joanna Zapolska, wychodząca naprzeciw potrzebom młodzieży coraz bardziej zainteresowanej kształtowaniem sylwetki. Wszystko to predysponuje do dalszego rozwoju i kolejnych lat sukcesów sportowych, w kulturystyce i fitness. Joanna Zapolska to również inicjatorka wprowadzenia w Polsce kierunku Medical Fitness związana wcześniej z gimnastyką sportową a aktualnie z fitness. Wśród wielu nagród i osiągnięć wyróżnić można:
Maniac Gym od wielu lat włącza się w akcje społeczne i prozdrowotne między innymi: „Zrzucamy kilogramy” zorganizowana przez Kurier Poranny, „Różowa Wstążeczka” zorganizowany przez VIII Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku, „Mamo bądź zdrowa” zorganizowany przez Białostockie Centrum Onkologii, „Chodzę, biegam, więc jestem” zorganizowany przez Białostockie Centrum Onkologii oraz wiele spotkań z młodzieżą oraz osobami dorosłymi, dotyczących promocji zdrowia. Ponadto organizowane są bezpłatne dni zdrowia wraz z poradami lekarzy specjalistów, podczas których oprócz bezpłatnego korzystania z sal treningowych i części basenowej można konsultować się ze specjalistami.
Od 2009 roku w pomieszczeniach klubu kształcą się studenci Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Pod kierunkiem dr Joanny Zapolskiej odbywają się zajęcia na kierunku Dietetyki i Fizjoterapii oraz praktyki i staże studenckie. Na najnowocześniejszej bazie treningowo-badawczej odbywają się zajęcia m.in. z przedmiotów Fizjologia Wysiłku i Żywienie w Sporcie oraz Edukacja Żywieniowa. Przez wiele lat w pomieszczeniach klubu kształcili się również studenci Nauczycielskiego Kolegium Rewalidacji, Resocjalizacji i Wychowania Fizycznego oraz studenci z całej Polski, uczestniczący w kursach szkoleniowych Instruktorów Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Fitness–ćwiczenia siłowe i Fitness-aerobik. Aktualnie dr Joanna Zapolska prowadzi badania do pracy habilitacyjnej. Studenci kierunku Dietetyki fizjoterapii prowadzą badania naukowe do prac magisterskich m.in. w tematyce – żywienia, suplementacji, obciążeń treningowych, wydolności, siły, składu ciała.
Najnowszy realizowane projekty to: „Wspomaganie leczenia otyłości aktywnością fizyczną dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychosomatycznymi oraz po leczeniu nowotworowym” a także wraz z Kliniką Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych UMB i Zakładem Dietetyki i Żywienia Klinicznego UMB – Wpływ wysiłku na mobilizację komórek macierzystych, regulatory procesów metabolicznych oraz mediatory procesu zapalnego”. A także – „Bialystok Exercise Study in Diabetes – BESD – Poznanie mechanizmów genetycznych oraz molekularnych wpływu wysiłku fizycznego na tolerancję glukozy i insulinowrażliwość”, „Ocena żywienia i wpływ aktywności fizycznej (treningu fitness) na wydolność, skład ciała i parametry biochemiczne kobiet” oraz „Analiza wpływu stosowanych szczepów probiotycznych i sposobu żywienia na skład ciała, osiągane wyniki sportowe oraz częstość występowania zaburzeń żołądkowo-jelitowych u biegaczy”.
Aktualnie kompleks Maniac Gym, wyposażony w nowoczesny sprzęt, obejmujący rekreację, wyczyn a także rehabilitację może zachwycić nawet najwybredniejszych klientów. Nowoczesne narzędzia badawcze wraz z doskonale wykształconą kadrą podniosły poziom jakości i profesjonalizmu na najwyższy światowy poziom. Warto zaznaczyć, że nie istnieje w Polsce fitness klub z tak dużym dorobkiem wyczynowym, organizacyjnym i badawczym jakim jest Maniac Gym. Klub ukierunkowany jest na świadczenie usług prozdrowotnych a powiązane jest z tym podpisanie porozumienia o współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku. Wspólne inicjatywy podejmowane są w zakresie badań naukowych, realizacji projektów naukowo-badawczych i rozwoju programów dydaktycznych w oparciu o bazę techniczną Maniac Gym. Jednym z celów jest podniesienia świadomości problematyki zapobiegania chorobom i promocji zdrowego stylu życia ludności całego regionu Podlasia i Polski.
Realizowane są wspólne projekty badawcze w Klinice Kardiochirurgii UMB obejmujące badania wpływu aktywności fizycznej fitness w profilaktyce wtórnej u pacjentów z chorobą wieńcową po zabiegach angioplastyki, pomostowaniu aortalno-wieńcowym i bypassach u osób z nadwagą i otyłością. Natomiast w Klinice Kardiologii Inwazyjnej realizowany jest projekt: Fitness jako forma aktywności fizycznej w profilaktyce wtórnej u pacjentów ze stabilną chorobą wieńcową z towarzyszącą nadwagą i otyłością. Od wielu lat Maniac Gym współpracuje również z Kliniką Pediatrii i Zaburzeń Rozwoju Dzieci i Młodzieży Dziecięcego Szpitala Klinicznego oraz Białostockim Centrum Onkologii. W odpowiedzi na potrzeby rynku fitness i wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży wprowadzono specjalistyczne programy treningowe JUNIOR obejmujące treningi indywidulane, grupowe i diagnostykę badawczą. Najnowszy projekt badawczy prowadzony wspólnie z Kliniką Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych oraz Zakładem Dietetyki i Żywienia Klinicznego UMB obejmuje badania nt. – Wpływ wysiłku na mobilizację komórek macierzystych, regulatory procesów metabolicznych oraz mediatory procesu zapalnego. Studenci kierunku dietetyki i fizjoterapii prowadzą badania naukowe do prac magisterskich m.in. w tematyce – żywienia, suplementacji, obciążeń treningowych, wydolności, siły, składu ciała. Na podstawie badań przeprowadzonych w fitness klubie Maniac Gym, pod kierunkiem dr Joanny Zapolskiej przygotowano ponad 30 prac magisterskich.
Rozbudowa już istniejącego w Maniac Gym centrum badawczego stwarza możliwości kompleksowego nadzoru medyczno-treningowego w schorzeniach cywilizacyjnych. Na bazie realizowanych projektów badawczych wprowadzone zostały usługi z zakresu prewencji wtórnej rehabilitacji kardiologicznej oraz wspomaganie leczenia nadwagi i otyłości, a klienci mają możliwość konsultowania się lekarzami – kardiologiem, dietetykiem i psychologiem. Wprowadzone zostały również indywidualnie zaprogramowane treningi kardiologiczne, wydolnościowe i odchudzające. Gabinet pierwszego kontaktu został poszerzony o urządzenia diagnostyczne – defibrylator, medyczne urządzenie do pomiaru ciśnienia, wielofunkcyjne urządzenie do diagnostyki ergospirometrycznej, kalorymetrii i wydolności, EKG wysiłkowe, Stress Test, urządzenia do kompleksowego monitorowania aktywności fizycznej, rejestrator monitorów pracy serca, specjalistyczną bieżnię medyczną, a także najnowsze urządzenia do treningu siłowego i cardio.
Klub Maniac Gym to również:
Maniac Gym jest klubem, który wyznacza nowoczesne trendy rozwoju fitness klubów i ukierunkowuje na prozdrowotne usługi fitness. To jedyny fitness klub w Europie, który samodzielnie organizuje imprezy rangi Mistrzostw Europy i Świata. Miasto Białystok odwiedzają setki gości z całego świata i tym samym miasto jako pięciokrotny gospodarz międzynarodowych zawodów fitness, plasuje się na II miejscu w świecie.
Ewenementem w skali Europy jest prowadzenie tak szerokiej działalności jak: organizacja wielu Mistrzostw Polski, Europy i Świata, sekcja wyczynowa zawodników, rekreacja zdrowotna, badania naukowe, wspomaganie leczenia nadwagi, otyłości i schorzeń krążeniowych, handel, szkolenia trenerów i instruktorów, promocja zdrowego stylu życia w mediach.
Rozwój firmy zaowocował otwarciem w grudniu 2015 roku nowego klubu Maniac Gym, usytuowanego w Bielsku Podlaskim. Doskonale wyposażony klub, na 1200 metrach umożliwia korzystanie z profesjonalnego sprzętu siłowego i cardio, 2 sal do zajęć grupowych i indoor cyclingu, strefy zabaw dla dzieci a także badań wydolnościowych i składu ciała kwalifikujących do wysiłku. Starania nowego klubu i zespołu doprowadziły do wygrania prestiżowego konkursu Fitness Award Body Life, na najlepszy klub fitness w kategorii „Inwestycja Roku powyżej 1000m2.”.
Czy jest lepszy Fitness Klub w Polsce i Europie?