• Godziny otwarcia

  Godziny otwarcia:X

  PONIEDZIAŁEK06:30 - 22:30 

  WTOREK06:30 - 22:30

  ŚRODA06:30 - 22:30 

  CZWARTEK06:30 - 22:30 

  PIĄTEK06:30 - 22:30

  SOBOTA08:00 - 21:00

  NIEDZIELA09:00 - 20:00

 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ADDRESSul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
  E-mail: maniacgym@maniacgym.pl

  MANIAC GYM A.B.H. Leszczyńscy s. c.

  Tel: +48 85 740 69 31

  Biuro 737206
  Recepcja 3056179

  Dodaj komentarz

  Wysyłamy Twoją widomość. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odpiszemy jak najszybciej.

  Podczaqs wysyłania widomosci pojawił się problem, proszę spróbować ponownie.

  Proszę wypełnić wypełnić wszystkie pola widomości przed jej wysłaniem.

Wzmacniamy mięśnie

Wzmacniamy mięśnie

Przez Joanna Zapolska | w Publikacje | on wrzesień 6, 2013

Rokrocznie gdy zbliża się sezon wiosenno-letni szczególnie zależy nam na jędrności mięśni całego ciała. Obcisłe sukienki, odkryte ramiona, pogłębione dekolty i kostiumu na plaży, przyciągają wzrok ale i uwypuklają nasze niedoskonałości. Oczywiście chcielibyśmy wyglądać jak najatrakcyjniej a nie zawsze posiadamy tę wymarzoną sylwetkę.

 Jeśli za moją rada już zaczęliśmy systematyczne treningi aerobowe (jogging, szybki spacer, rower, pływanie) powinny już nastąpić pierwsze oznaki chociażby lepszego samopoczucia. Natomiast na pewno czujemy się dotlenieni, mniej zmęczeni i bardziej pogodni. Nadal kontynuujemy tę najefektywniejszą formę spalania tkanki tłuszczowej czyli ciągły trening aerobowy ale dodatkowo włączamy 20 minut ćwiczeń siłowych.

 Pod wpływem takich ćwiczeń wzmocnimy mięśnie, ścięgna i więzadła a przede wszystkich ujędrnimy całe ciało. Najprościej odwiedzić fitness klub gdzie wykwalifikowany instruktor pomoże nam w doborze ćwiczeń , pokaże poszczególne z nich i poprawi w razie niepoprawnego wykonania. Możliwości treningu na siłowni są nieograniczone zalecam więc taką aktywność minimum 2- 3 razy w tygodniu. Jeśli mamy wystarczająco dużo czasu można odwiedzać klub nawet codziennie, pozostałe dni przeznaczone są na trening aerobowy – odchudzający. Jeśli jednak nie mamy takich możliwości, codziennie ćwiczmy w domu a później wychodzimy na szybki długi spacer. Aura jeszcze nas nie rozpieszcza, ale gdy tylko będzie taka możliwość można rozpocząć szybkie marsze i jogging.

W warunkach domowych wystarczy wykonać po jednym ćwiczeniu na poszczególne grupy mięśniowe (brzuch, pośladki, nogi, grzbiet, ramiona). Każde z nich w 3 seriach po 20- 30 powtórzeń. Po takiej dawce wysiłku poczujemy się lepiej a systematyczne ich wykonywanie przybliży nas do wymarzonej sylwetki. Poniżej przedstawione ćwiczenia wykonujemy w klubie fitness lub jeśli nie mamy takiej możliwości niektóre z nich w warunkach domowych.

Unoszenie 2 nóg w leżeniu przodem Podczas tego ćwiczenia nogi powinny być wyprostowane w stawach kolanowych. Intensywnie napinają się mięśnie pośladkowe, mięśnie dwugłowe uda oraz dolny odcinek mięśni grzbietu. Wykonujemy 3 serie po 15-18 powtórzeń.

Przenoszenie ramion w przód. W siadzie na maszynie z pozycji z odwiedzonymi ramionami w bok, ściągamy rączki urządzenia aż do złączenia dłoni i powolnym ruchem odwodzimy z powrotem. Podczas tego ćwiczenia napinamy mięśnie klatki piersiowej i nieznacznie mięśnie naramienne (barki).

W klęku na przedramionach unosimy ugiętą nogę w tył i powolnymi ruchami napinając mięśnie dwugłowe uda i pośladki, nieznacznie przenosimy nogę w górę i dół. Intensywnie napina się tylna grupa mięśni ud i pośladek. Po wykonaniu serii 20-30 powtórzeń zmieniamy nogę.

Spinanie brzucha w leżeniu tyłem. Ćwiczenie możemy wykonywać zarówno w klubie fitnesss jak i w domu. Jeśli ćwiczenie wykonujemy na ławce nogi ugięte w stawach kolanowych opieramy o ławkę. Przy wykonywaniu spinania bez ławeczki, nogi uginany w stawach kolanowych, stopy stawiamy na podłożu. Uginamy łokcie, głowę opieramy na splecionych dłoniach. Przy spinaniu brzucha unosimy jedynie część łopatek w górę .

Prostowanie 1 nogi w klęku na przedramionach. Ćwiczenie możliwe do wykonania w klubie na urządzeniu oraz samodzielnie. Prostujemy i wypychamy 1 nogę w górę, tak aby jak najmocniej napiąć mięsień dwugłowy uda i pośladek.

wzmacniamy miesnie_2

 

No Comments do "Wzmacniamy mięśnie"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
COPYRIGHT ©VISUALPROMO 2013. ALL RIGHTS RESERVED.
DESIGNED WITH LOVE BY VISUALPROMO