• Godziny otwarcia

  Godziny otwarcia:X

  PONIEDZIAŁEK06:30 - 22:30 

  WTOREK06:30 - 22:30

  ŚRODA06:30 - 22:30 

  CZWARTEK06:30 - 22:30 

  PIĄTEK06:30 - 22:30

  SOBOTA08:00 - 21:00

  NIEDZIELA09:00 - 20:00

 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ADDRESSul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
  E-mail: maniacgym@maniacgym.pl

  MANIAC GYM A.B.H. Leszczyńscy s. c.

  Tel: +48 85 740 69 31

  Biuro 737206
  Recepcja 3056179

  Dodaj komentarz

  Wysyłamy Twoją widomość. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odpiszemy jak najszybciej.

  Podczaqs wysyłania widomosci pojawił się problem, proszę spróbować ponownie.

  Proszę wypełnić wypełnić wszystkie pola widomości przed jej wysłaniem.

Wyciszenie i pilates

Wyciszenie i pilates

Przez Joanna Zapolska | w Publikacje | on wrzesień 6, 2013

Większość kobiet zdecydowanie stroni od zajęć typu siłowego. To właśnie dla nich rozwijający się aerobik, stanowi interesującą formę aktywności. Popularny aerobik jest rodzajem filozofii życiowej, stylu bycia, “mody na sprawność” i sportową sylwetkę. To nie tylko ćwiczenia fizyczne, to także sposób postępowania mający na celu zwiększenie wydolności fizycznej organizmu, regulacji masy ciała i rozładowania napięcia psychicznego.

Spośród wielu różnych proponowanych zajęć można znaleźć formy najbardziej nam odpowiadające, a przede wszystkim o różnym poziomie zaawansowania i intensywności.

W grupie różnych zajęć aerobiku od dłuższego czasu dużą popularnością cieszą się zajęcia wyciszające zwane inaczej cooling. Są to formy wyciszające, uspokajające i odprężające organizm ćwiczących po zajęciach aerobowych, regulujące napięcie mięśni, likwidujące skurcze i poprawiające krążenie krwi w mięśniach, ułatwiając przy tym wypoczynek. Do tej grupy zalicza się takie formy jak stretching, pilates oraz jogę z różnymi jej odmianami.

Stretching pomaga nam w uelastycznieniu mięśni, zwiększeniu ruchomości stawów, zmniejszeniu napięcia mięśniowego. W części wstępnej rozciąganie dynamiczne przygotowuje organizm ćwiczącego do dalszej części zajęć. W końcowej części treningu rozciąganie ułatwia wypoczynek, regulując napięcie mięśni, likwidując skurcze i poprawiając krążenie krwi w mięśniach. Oprócz powyższego rozciąganie jest doskonałym ćwiczeniem odprężającym, uspokajającym i ochładzającym cały organizm po wysiłku.

Od kilku lat nowością jest Pilates obejmujący niemal 500 ćwiczeń, który poprzez ćwiczenia jest próbą połączenia ciała i umysłu. Taka forma likwiduje napięcia wywołane stresem, siedzącym trybem życia, zwiększa energię życiową, siłę i gibkość ciała.. Ćwiczenia Piltes wykonuje się ruchem wolnym z zaznaczeniem świadomości wykonywania każdego z nich.

Podstawowe ćwiczenia wyciszające można samodzielnie wykonać w domu. Potrzebna będzie nam mała piłka gumowa.

Z postawy z nogami złączonymi przenosimy ręce wraz z piłką w przód. Po uniesieniu rąk, podnosimy 1 nogę w górę w bok wyprostowana w stawie kolanowym, przytrzymujemy pozycję kilkanaście sekund. Podczas ćwiczenia nie należy pochylać tułowia do przodu, a noga powinna być uniesiona przynajmniej 20 cm nad podłożem

W siadzie skrzyżnym uniesienie 1 ręki wraz z piłką w górę, wyciągnięcie ciała w górę bez przenoszenia ciężaru ciała w bok. Podczas ćwiczenia jak najmocniej wyciągamy całe ciało w górę.

Pozycją wyjściową jest siad skrzyżny wykonywany w poprzednim ćwiczeniu. Z pozycji z ręką w górze powolne przeniesienie reki wraz z piłką w bok. Podczas przenoszenia następuje napięcie mięśni naramiennych, ramion i kręgosłupa.

W siadzie skrzyżnym z pozycji z ramionami w górze przeniesienie ramion w przód do możliwie maksymalnego wyciągnięcia ramion w przód do skłonu.

Z siadu prostego, nieznaczne uniesienie nóg w górę z piłką umieszczoną między kostkami. Podczas pozycji z uniesionymi nogami mięśnie brzucha powinny być napięte.

Ćwiczenie rozpoczynamy od uniesienia nóg, następnie przenosimy ręce do przodu i przytrzymujemy w dłoniach piłkę.

 

No Comments do "Wyciszenie i pilates"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
COPYRIGHT ©VISUALPROMO 2013. ALL RIGHTS RESERVED.
DESIGNED WITH LOVE BY VISUALPROMO