• Godziny otwarcia

  Godziny otwarcia:X

  PONIEDZIAŁEK07:00 - 22:00

  WTOREK07:00 - 22:00

  ŚRODA07:00 - 22:00

  CZWARTEK07:00 - 22:00

  PIĄTEK07:00 - 22:00

  SOBOTA08:00 - 21:00

  NIEDZIELA10:00 - 18:00

 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ADDRESSul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
  E-mail: maniacgym@maniacgym.pl

  MANIAC GYM A.B.H. Leszczyńscy s. c.

  Tel: +48 85 740 69 31

  Biuro 737206
  Recepcja 3056179

  Dodaj komentarz

  Wysyłamy Twoją widomość. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odpiszemy jak najszybciej.

  Podczaqs wysyłania widomosci pojawił się problem, proszę spróbować ponownie.

  Proszę wypełnić wypełnić wszystkie pola widomości przed jej wysłaniem.

Sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Sposoby na przyspieszenie metabolizmu

Przez Joanna Zapolska | w Porady dietetyczne | on kwietnia 24, 2017

Każdy z nas pragnie zdrowego ciała i szczupłej sylwetki, a te ściśle wiążą się z funkcjonowaniem naszego metabolizmu. Taki działający jak w zegarku jedni dostają w prezencie od matki natury, większość jednak musi na niego zapracować. I choć wydaje się to czasem zajęciem karkołomnym i nie lada wyzwaniem, to jednak osiągnięcie sukcesu w tej dziedzinie jest prostsze niż myślimy. Jak to zrobić? Wystarczy zadbać o kilka ważnych detali, które znacząco wpływają na funkcjonowanie naszego metabolizmu.

 

 1. Dieta – nie mówimy tu oczywiście o dietach odchudzających, a o zwykłym menu na co dzień. Jeśli chcemy się cieszyć sprawną przemianą materii musimy przede wszystkim zadbać o to, by była ona jak najbardziej urozmaicona. Dzieje się tak oczywiście nie bez powodu, bo im więcej niezbędnych organizmowi składników odżywczych dostarczymy organizmowi, tym lepiej będzie on funkcjonował. A więc precz ze zgubnymi przyzwyczajeniami i nudnymi śniadaniami i kolacjami, postawmy na ‚coś nowego’, a z pewnością nie pożałujemy.
 2. Woda – o tym, że to jeden z naszych największych sprzymierzeńców w walce o sprawny metabolizm wie chyba tylko ten, kto wypija co najmniej 2 litry wody dziennie. Woda nie tylko wspomaga nasze trawienie, ale również skutecznie oddala od nas uporczywe ataki uczucia głodu oraz problemy z przejadaniem się.
 3. Naturalne mikstury na trawienie – jeśli mamy problemy z metabolizmem, nie warto od razu biec do apteki po jakiś środek ‚cud’. Matka natura obdarzyła wieloma cudownymi środkami również i na tę dolegliwość. Spróbujmy na początek codziennie przed śniadaniem wypijać szklankę wody z sokiem z cytryny lub kilka łyżek octu jabłkowego rozcieńczonego z wodą. Zbawiennie na procesy trawienia działa również zielona herbata, warto więc stać się jej zagorzałym fanem na co dzień.
 4. Sport – ten punkt chyba nikogo nie dziwi, bo bez aktywności fizycznej (choćby minimalnej) nasze starania spełzłyby na niczym. Aby jednak osiągnąć tutaj najlepsze pod względem metabolizmu rezultaty, warto pamiętać, by nieustannie stawiać sobie nowe sportowe wymagania. Urozmaicony trening to klucz do naszego sukcesu!
 5. Odpoczynek – jak wiadomo bez snu człowiek długo by nie pociągnął, jednak jakość naszego snu jest równie ważna. Starajmy się więc sypiać około 7 godzin (oczywiście najkorzystniej w porze nocnej), wówczas organizm będzie miał wystarczającą ilość czasu by się zregenerować i wyregulować nasz metabolizm.

No Comments do "Sposoby na przyspieszenie metabolizmu"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
COPYRIGHT ©VISUALPROMO 2013. ALL RIGHTS RESERVED.
DESIGNED WITH LOVE BY VISUALPROMO