Sauny

W kompleksie basenowym Maniac Gym do dyspozycji naszych Klientów znajdują się aż 3 rodzaje saun: sauna na podczerwień, sauna parowa oraz sauna sucha.

Sauna infrared, czyli sauna na podczerwień.

Sauna wykonana jest z naturalnego drewna. Jej działanie związane jest z promieniami podczerwonymi, które wytwarzają ciepło. Promienie te wnikają w ciało człowieka na głębokość około 3-4 cm, dzięki czemu oddziałują na człowieka szybko i skutecznie.  Temperatura nie przekracza 60 stopni, zaś wilgotność to ok. 25%, dlatego możemy w niej przebywać przez 30min i do tego nawet codziennie!

Sauna na podczerwień ma wiele wspaniałych właściwości dla naszego zdrowia. Jeżeli cierpisz na dyskopatie, choroby stawów, bóle kręgosłupa, cukrzycę czy otyłość – sauna infrared jest właśnie dla Ciebie!

Sauna parowa

Znana również jako łaźnia rzymska, to przebywanie w 45-50 stopniach i wilgotności 50-100% – Prócz działania odprężającego korzystanie z tego rodzaju sauny niesie za sobą o wiele więcej zalet, m.in.:

– usuwa toksyny z organizmu,

– inhaluje drogi oddechowe,

– wzmacnia pracę serca oraz układ odpornościowy,

– hartuje organizm – zalecamy zimny prysznic zaraz po wyjściu z sauny.

Sauna sucha

Sauna sucha to przebywanie w pomieszczeniu ogrzanym piecem z rozgrzanymi kamieniami do 95 stopni i wilgotności 10%.  Możemy w niej przebywać max. 12 minut.

Tego typu sauna usuwa toksyny z organizmu, poprawia metabolizm oraz daje uczucie odprężenia, które szczególnie odczują osoby będące w silnym stresie.

Osoby z przewlekłymi chorobami, przyjmujące leki powinny skonsultować z lekarzem możliwość korzystania z saun.

Jeśli nie ma przeciwskazań do korzystania z żadnego z poszczególnych typów, warto po prostu spróbować każdej z osobna i korzystać z tej w której czujemy się najlepiej.

Z sauny mogą korzystać wszyscy Klubowicze, którzy mają wykupiony Karnet Open lub jednorazowe wejście Open Basen.

Z powodu obostrzeń sanitarnych sauny są czynne w godzinach:

Serdecznie zapraszamy!