• Godziny otwarcia

  Godziny otwarcia:X

  PONIEDZIAŁEK06:30 - 22:30 

  WTOREK06:30 - 22:30

  ŚRODA06:30 - 22:30 

  CZWARTEK06:30 - 22:30 

  PIĄTEK06:30 - 22:30

  SOBOTA08:00 - 21:00

  NIEDZIELA09:00 - 20:00

 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ADDRESSul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
  E-mail: maniacgym@maniacgym.pl

  MANIAC GYM A.B.H. Leszczyńscy s. c.

  Tel: +48 85 740 69 31

  Biuro 737206
  Recepcja 3056179

  Dodaj komentarz

  Wysyłamy Twoją widomość. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odpiszemy jak najszybciej.

  Podczaqs wysyłania widomosci pojawił się problem, proszę spróbować ponownie.

  Proszę wypełnić wypełnić wszystkie pola widomości przed jej wysłaniem.

Rozciągnięte ciało

Rozciągnięte ciało

Przez Joanna Zapolska | w Publikacje | on wrzesień 6, 2013

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak ważne są ćwiczenia gibkościowe. Wszystkie sformułowania tj. ćwiczenia gibkościowe, stretching czy rozciąganie są prawidłowe i mają na celu zwiększenie zakresu ruchów w poszczególnych stawach i zmniejszenie napięcia mięśni. Słowo „rozciąganie” to jedynie powszechnie używana nazwa ćwiczeń gibkościowych. Stretching jest nieco odmienną formą kształtowania i gibkości i szerzej zostanie opisana w następnych częściach cyklu. Podstawowym celem ćwiczeń gibkościowych jest zwiększenie ruchomości stawowych i mięśniowych całego ciała poprzez:

•Zmniejszenie napięcia mięśniowego;

•Zwiększenie elastyczności mięśni;

•Zapobieganie uszkodzeniom włókien mięśniowych;

•Przygotowanie mięśni do uprawiania sportów wymagających dużego wysiłku fizycznego;

•Poprawę koordynacji ruchów;

•Zwiększenie zakresu ruchu;

•Rozwijanie świadomości własnego ciała;

•Poprawę krążenie krwi;

•Gwarancję szybszego powrotu organizmu do stanu równowagi fizycznej.

•Zwiększenie poczucia zadowolenia.

Ćwiczenia zwiększające elastyczność tylnej grupy mięśni nóg sprawiają większości ćwiczących pewne trudności. Mięśnie nóg są dużą grupą mięśniową, a przy okazji niemal przez cały dzień są eksploatowane a przez to napięte. Po intensywnym treningu należy systematycznie rozciągać mięśnie nóg. Wówczas unikniemy powstawaniu przykurczów i niedoprostowania w stawach kolanowych. Ponadto rozciągany mięsień lepiej będzie reagował na kolejne bodźce treningu siłowego.

TRENING GIBKOŚCIOWY – TYLNA GRUPA MIĘŚNI NÓG

1.Z postawy zasadniczej, z ramionami na biodrach, pochylenie tułowia w dół przód do opadu tułowia i przytrzymanie kilka sekund w opadzie. Podczas pozycji końcowej nie należy uginać nóg w stawach kolanowych. W opadzie można wykonać pogłębienie skonu lub tylko wytrzymanie w pozycji końcowej.

2.Z pozycji zasadniczej, nieznaczne ugięcie nóg w stawach kolanowych, pochylenie tułowia do opadu tułowia, a następnie do pełnego skłonu w przód. Dłonie z pozycji na biodrach, przenosimy w kierunku stóp.

3.Opuszczenie prostego tułowia do skłonu w przód z przeniesieniem ramion na podłoże i przytrzymanie kilka sekund w jak najniższym punkcie. Podczas skłon wykonać powolne, trzykrotne maksymalne przyciągnięcie tułowia do prostych nóg. Powrót do pozycji wyjściowej, poprzez unoszenie głowy i barków (nie należy garbić się podczas unoszenia tułowia w górę). Całość ćwiczenia należy wykonać przy maksymalnie wyprostowanych stawach kolanowych.

4.Z pozycji ze skrzyżowanymi nogami opuszczamy tułów do opadu a następnie do pełnego skłonu w przód. Pozycja wyjściowa może powodować może utrudniać postawę z wyprostowanymi nogami ale w miarę możliwości należy próbować wykonać to ćwiczenie z wyprostowanymi nogami. Jeśli niemożliwe jest wykonanie pełnego skłonu, należy wykonać opuszczenie tułowia do poziomu. Po powrocie do pozycji wyjściowej to samo wykonujemy z drugą nogą z przodu. Całość powtarzamy od kilku do kilkunastu razy na nogę.

5.Z ustawienia w pozycji zakroczno-wykrocznej z ramionami na biodrach pochylenie tułowia w dół przód do opadu tułowia i przytrzymanie kilka sekund w opadzie. Opuszczenie prostego tułowia do skłonu w przód z przeniesieniem ramion na podłoże i przytrzymanie kilka sekund w jak najniższym punkcie. Powrót do pozycji wyjściowej, poprzez unoszenie głowy i barków (nie należy garbić się podczas unoszenia tułowia w górę). Całość ćwiczenia należy wykonać przy maksymalnie wyprostowanych stawach kolanowych.

6.W siadzie prostym z nieznacznie ugiętymi kolanami, tułów wyprostowany, głowa na przedłużeniu tułowia, chwyt dłońmi pod zadarte stopy lub za kostki stóp. Najniższą pozycję przytrzymujemy kilka sekund. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.

7.W siadzie prostym, stawy kolanowe nieznacznie ugięte, chwyt dłońmi za palce zadartych stóp. Tak jak w poprzednim ćwiczeniu powolny wyprost nóg w stawach kolanowych z jednoczesnym przyciąganiem palców do siebie. W końcowej fazie wyprostu możemy przytrzymać najniższą pozycję przez kilka sekund.

8.W siadzie prostym zakładamy jedną nogę na drugą. Noga ułożona wyżej powinna być ugięta w stawie kolanowym. Wykonujemy skłon z maksymalnym przyciągnięciem ciała do nóg i chwilowym przytrzymaniem najniższej pozycji. Ramiona podczas skłonu wyciągamy jak najdalej w przód. Następnie zmieniamy nogę i powtarzamy ćwiczenie. Na obydwie nogi po 5 powtórzeń.

9.W siadzie prostym zakładamy stopę na stopę, kolana wyprostowane, tułów mocno wyprostowany, biodra lekko odchylone ku tyłowi, chwyt dłońmi za podbicie stopy. Powolny skłon z jednoczesnym ugięciem ramion i maksymalnym przyciąganiem brzucha do ud. W tym ćwiczenia ważne jest aby nie garbić się podczas skłonu. Ćwiczenie wykonujemy 10 razy.

 

No Comments do "Rozciągnięte ciało"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
COPYRIGHT ©VISUALPROMO 2013. ALL RIGHTS RESERVED.
DESIGNED WITH LOVE BY VISUALPROMO