Indoor Cycling jest programem kolarstwa halowego, łączącym zajęcia w grupie, silną motywację, profesjonalną kadrę instruktorską i muzykę, skierowanym do ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie kondycji fizycznej. Zajęcia prowadzone są na specjalnie skonstruowanym rowerze stacjonarnym o stabilnym stelażu. Forma ta pozwala uczestnikom zajęć kontrolować i indywidualnie dozować poziom zwiększenia oporu pedałowania.

Indoor Cycling nie powoduje obciążenia stawów i więzadeł, natomiast doprowadza do wzmożonej pracy serca i płuc.

Ćwiczenia Indoor Cycling realizowane są w trzech programach: Hill (zwiększone obciążenie i jazda w terenie „górzystym”), Fast (wysiłek szybkościowy, który polega na jak najszybszym dotarciu do celu), Mind (maksymalne budowanie wydolności fizycznej poprzez umiejętne rozłożenie sił – trening interwałowy realizowany poprzez naprzemienne zmiany „podłoża” po którym odbywa się jazda przy zwiększeniu lub zmniejszeniu obciążenia na kole).

 

 

Aby podnieść standard oferowanych przez nas usług, oraz mając na uwadze poprawę efektywności Państwa treningów, zdecydowaliśmy się na zainstalowanie w naszym klubie innowacyjnego systemu – Suunto Fitness Solution. Jest to doskonała metoda monitorowania i analizowania treningu zespołowego lub indywidualnego.

System ten, wykorzystywany jest głównie podczas zajęć Indoor Cycling, w których to nieodzownym elementem jest stały monitoring pracy serca. Główną zaletą jest to, że pozwala zwiększyć efektywność i motywację w treningu.

Każdy, kto chce wziąć udział w monitoringu, otrzymuje przed zajęciami pasek piersiowy z czujnikiem. Podczas wykonywanego wysiłku, sygnał z pomiarem tętna, trafia do odbiornika -Team Pod, gdzie specjalne oprogramowanie pozwala na rejestrację i wizualizację intensywności treningu.

Podczas trwania sesji treningowej – Fitness Solution za pomocą kolorowych stref treningu wyświetla zarówno procentowy pomiar HRmax, jak również ilość skurczów serca na minutę. Pozwala to instruktorom na ciągły monitoring poziomu intensywności ćwiczących – co zapewnia bezpieczeństwo, jak również motywuje uczestników zajęć.

Również ważna zaletą jest to, że w trakcie sesji trener obserwując pomiar pracy serca poszczególnych osób może dostosować intensywność zajęć do zaplanowanego treningu.