• Godziny otwarcia

  Godziny otwarcia:X

  PONIEDZIAŁEK06:30 - 22:30 

  WTOREK06:30 - 22:30

  ŚRODA06:30 - 22:30 

  CZWARTEK06:30 - 22:30 

  PIĄTEK06:30 - 22:30

  SOBOTA08:00 - 21:00

  NIEDZIELA09:00 - 20:00

 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ADDRESSul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
  E-mail: maniacgym@maniacgym.pl

  MANIAC GYM A.B.H. Leszczyńscy s. c.

  Tel: +48 85 740 69 31

  Biuro 737206
  Recepcja 3056179

  Dodaj komentarz

  Wysyłamy Twoją widomość. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odpiszemy jak najszybciej.

  Podczaqs wysyłania widomosci pojawił się problem, proszę spróbować ponownie.

  Proszę wypełnić wypełnić wszystkie pola widomości przed jej wysłaniem.

Kształtne ramiona

Kształtne ramiona

Przez Joanna Zapolska | w Publikacje | on wrzesień 6, 2013

Wiele kobiet rozpoczynając treningi w siłowni koncentruje uwagę na odpowiedniej sprężystości, jędrności i muskulaturze brzucha, bioder, pośladków i ud. Nie zdając sobie przy tym sprawy, że należy kształtować całe ciało. Jeśli dokładnie zwrócimy uwagę na kształt naszych ramion zauważymy, że do doskonałości dużo im jeszcze brakuje. Szczególnie w okolicach tricepsów, zauważalne są tendencje do odkładania się tkanki tłuszczowej. Wstydzimy się też przygarbionych pleców i zaokrąglonych barków, które też nie wyglądają tak jakbyśmy sobie tego życzyły. Najlepszą metodą kształtowania górnej części ciała: mięśni klatki piersiowej, barków, bicepsów i tricepsów tak jak i innych części ciała są ćwiczenia w siłowni, na maszynach specjalnie do tego przystosowanych. Z różnych względów nie ćwiczymy w ten sposób. Jednym nie odpowiada atmosfera siłowni, inne ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na systematyczne treningi w klubie fitness, a może po prostu wygodniej jest im ćwiczyć w domu.

Ale można również wykorzystać zajęcia aerobiku i właśnie na nich wprowadzić odpowiednie ćwiczenia. Czasem słyszę głosy związane z obawą o nadmierne umięśnienie ramion. Naprawdę, nie ma się czego bać. Aby uzyskać większą muskulaturę mięśni, potrzeba naprawdę wielu lat treningów i odpowiedniej diety. A do tego bardzo systematycznego treningu aerobowego, który spali nadmiar tkanki tłuszczowej.

Podczas zajęć aerobiku najczęściej wykorzystywane są zestawy ćwiczeń na brzuch, biodra i pośladki. Nawet nie zastanawiamy się dlaczego. Otóż jeśli tylko instruktorka zamierza wprowadzić ćwiczenia górnej części ciała, zdarza się jej usłyszeć jęk niezadowolenia. Po prostu nasze ramiona są słabe i jeśli rozpoczynamy jakieś ćwiczenia odczuwamy bóle mięśniowe w trakcie lub po ćwiczeniach. A tego już nie lubimy. Spróbujmy powoli i systematycznie wdrażać się w takie ćwiczenia , a zauważymy postępy w pozytywnym kształtowaniu sylwetki.

TRENING:

1.Prostowanie ramion w siadzie na maszynie

Z siadu na maszynie, maksymalnie prostujemy ramiona, tak aby poczuć lekkie napięcie mięśnia trójgłowego ramienia (triceps). Podczas ćwiczenia trzeba zwracać uwagę aby nie podnosić barków, natomiast łokcie powinny być kierowane w tył.

2. Prostowanie ramion w górę siedząc na maszynie

Z siadu na maszynie, prostujemy ramiona w górę. Podczas powrotu do pozycji wyjściowej nie należy zbyt mocno uginać łokci i nie opuszczać ramion zbyt nisko. Podczas ćwiczenia napinają się mięśnie naramienne (barki).

3. Uginanie przedramion w siadzie na ławce

Z siadu na ławce z oparciem, naprzemienne uginanie ramion. Podczas napięcia nie należy uginać zbyt mocno ramion, natomiast powrót powinien być 2 razy wolniejszy niż uniesienie. Podczas ćwiczenia napinają się mięśnie dwugłowe ramienia (biceps).

4.Prostowanie 1 ramienia w klęku

Oparcie 1 nogi na ławeczce, druga wyprostowana, nieznacznie odstawiona w tył. Unosimy ugięte ramie w górę, tak aby dłoń z hantelka uniesiona była do biodra. Z pozycji wyjściowej, prostujemy przedramię w tył, napinając przy tym mięsień trójgłowy ramienia (tricpes).

5.Uginanie ramion w siadzie na krańcu ławki

Z podporu tyłem na krańcu ławki, uginamy łokcie i kierujemy je w tył. Podczas powrotu, prostujemy jak najmocniej łokcie, napinając przy tym mięsień trójgłowy ramienia (triceps).

6. Francuskie uginanie ramion ze sztangielką w siadzie

Z siadu na ławce unosimy ramiona w górę, trzymając w dłoniach 1 hantelkę. Podczas ćwiczenia ciężarek kierujemy ku tyłowi, natomiast łokcie powinny być skierowane w przód.

7.Prostowanie ramion stojąc przy wyciągu

Z postawy przy wyciągu pionowym, chwyt dłońmi za drążek lub linkę. Z pozycji z ramionami i przedramionami pod kątem prostym i nieznacznie pochylonym tułowiem w przód, prostowanie ramion, tak aby łokcie były maksymalnie wyprostowane, a dłonie kierowane były do bioder wzdłuż tułowia. Podczas ćwiczenia napinają się mięśnie trójgłowe ramienia (tricepsy) .

8.Naprzemienne unoszenie ramion w przód

Z postawy przodem w nieznacznym rozkroku, naprzemienne unoszenie ramion w przód z hantelkami. Podczas ćwiczenia napinają się mięśnie naramienne (barki).

9.Unoszenie ramion w siadzie na maszynie

Podczas ćwiczenia unosimy przedramiona w górę do momentu maksymalnego napięcia mięśnia dwugłowego ramienia. W drodze powrotnej wolno opuszczamy przedramiona jak najmocniej napinając mięśnie.

 

No Comments do "Kształtne ramiona"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
COPYRIGHT ©VISUALPROMO 2013. ALL RIGHTS RESERVED.
DESIGNED WITH LOVE BY VISUALPROMO