• Godziny otwarcia

  Godziny otwarcia:X

  PONIEDZIAŁEK06:30 - 22:30 

  WTOREK06:30 - 22:30

  ŚRODA06:30 - 22:30 

  CZWARTEK06:30 - 22:30 

  PIĄTEK06:30 - 22:30

  SOBOTA08:00 - 21:00

  NIEDZIELA09:00 - 20:00

 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ADDRESSul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
  E-mail: maniacgym@maniacgym.pl

  MANIAC GYM A.B.H. Leszczyńscy s. c.

  Tel: +48 85 740 69 31

  Biuro 737206
  Recepcja 3056179

  Dodaj komentarz

  Wysyłamy Twoją widomość. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odpiszemy jak najszybciej.

  Podczaqs wysyłania widomosci pojawił się problem, proszę spróbować ponownie.

  Proszę wypełnić wypełnić wszystkie pola widomości przed jej wysłaniem.

Jaki miód wybrać?

Jaki miód wybrać?

Przez Joanna Zapolska | w Porady dietetyczne | on czerwiec 21, 2016

Nie ma chyba na świecie takiej osoby, która nie lubiła by słodkiego miodu. Ci, którzy nie są nań uczuleni mają wielkie szczęście, bo ten złoty wpłyn potrafi mieć na nasz organizm zbawienny wpływ. I choć niejeden z nas ma w swoim domu przynajmniej jeden słoik, to jednak niewielu z nas świadomie dobiera rodzaj miodu do swoich potrzeb.

 

Musimy wiedzieć, że niezależnie od rodzaju każdy miód ma właściwości lecznicze, jednak wszystkie one różnią się od siebie zarówno pod względem smaku, jak i zastosowania na poszczególne dolegliwości.

 

 1. Miód lipowy – to chyba sztandarowy pomocnik w walce z przeziębieniem i grypą. Dzięki niemu szybciej pozbędziemy się kaszlu i gorączki, ale też łatwiej zaśniemy.
 2. Miód spadziowy – ta odmiana jest idealna jeśli chcemy zregenerować nasz organizm; ma również działanie przeciwzapalne i wykrztuśne.
 3. Miód rzepakowy – to również znakomita propozycja na wzmocnienie, ale również na choroby serca czy nerwice. Działa detoksykująco i regeneracyjnie. Szczególnie polecany osobom o znacznej aktywności fizycznej, ale też osobom po zatruciu alkoholowym.
 4. Miód akacjowy – to miód na wszelkie dolegliwości trawienne, bo dzięki swoim właściwościom korzystnie wpływa na cały układ pokarmowy.
 5. Miód mniszkowy – to znakomity zamiennik syropu na ból gardła i kaszel. A poza tym stosuje się go również niestrawności, chorobach nerek, niedokrwistości czy stanach zapalnych: wątroby, żołądka oraz woreczka żółciowego. Ma również właściwości detoksykujące.
 6. Miód wielokwiatowy – to ten rodzaj miodu, który działa zbawiennie na wiele dolegliwości. Jednak przede wszystkim to duży zastrzyk energii i wybawienie dla alergików, bo miód ten ma właściwości łagodzące objawy wiosennych alergii.
 7. Miód gryczany – idealny sposób na wzmocnienie układu krwionośnego oraz skuteczny sposób na szybsze gojenie się wszelkiego rodzaju ran. Polecany przy anemii oraz dla wszystkich, którzy mają problemy z pamięcią.
 8. Miód wrzosowy – to propozycja przy problemach z układem moczowym, biegunką, zapaleniach jelit oraz stanach zapalnych jamy ustnej.

No Comments do "Jaki miód wybrać?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
COPYRIGHT ©VISUALPROMO 2013. ALL RIGHTS RESERVED.
DESIGNED WITH LOVE BY VISUALPROMO