• Opening Hours

  Godziny otwarcia:X

  PONIEDZIAŁEK06:30 - 22:30 

  WTOREK06:30 - 22:30

  ŚRODA06:30 - 22:30 

  CZWARTEK06:30 - 22:30 

  PIĄTEK06:30 - 22:30

  SOBOTA08:00 - 21:00

  NIEDZIELA09:00 - 20:00

 • Contact

  Let's Keep In Touch!X

  ADDRESSul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
  E-mail: maniacgym@maniacgym.pl

  MANIAC GYM A.B.H. Leszczyńscy s. c.

  Tel: +48 85 740 69 31

  Biuro 737206
  Recepcja 3056179

  LEAVE A COMMENT

  Sending your message. Please wait...

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Please complete all the fields in the form before sending.

Napoje na święta wspomagające trawienie

Napoje na święta wspomagające trawienie

By Joanna Zapolska | In Dietary advice | on December 20, 2017

W okresie świątecznym trudno odmówić sobie tych wszystkich smakołyków leżących w zasięgu ręki. Niestety polska kuchnia nie należy do najłatwiej strawnych. Jeśli jednak podczas świątecznej wieczerzy uraczymy nasze żołądki odpowiednio dobranymi napojami, możemy je przeżyć naprawdę bezboleśnie. Oto kilka przykładów, które wspomogą nasze trawienie zarówno podczas, jak i tuż po świętach.

 

 1. Herbatka miętowa – mięta jest znana ze swoich wspaniałych właściwości wspomagających pracę jelit, dlatego też warto zaopatrzyć się w nią i podawać wszystkim spragnionym w temperaturze pokojowej.
 2. Lemoniada imbirowa – to z pewnością lepsza propozycja niż sok ze sklepowej półki. Do jej przygotowania wystarczy korzeń imbiru obrany ze skórki i pokrojony w plasterki, a następnie zalany wrzątkiem i ostudzony. Można do smaku dosłodzić go nieco ksylitolem.
 3. Świąteczny kompot – planując świąteczną mieszankę warto zwrócić uwagę, aby zawierała ona suszone śliwki, jabłka i gruszki, a także, by zamiast cukrem dosłodzić ją ksylitolem.
 4. Rumianek – to propozycja na zakończenie wielkiej uczty, warto więc wypić świeżo zaparzony rumianek na przykład przed snem. Znakomicie działa na perystaltykę jelit i z pewnością wspomoże nas przed wszelkimi dolegliwościami trawiennymi.
 5. Woda z dodatkiem octu jabłkowego – to szczególna propozycja dla tych wszystkich, którzy na co dzień przykładają dużą wagę do swojej diety. Święta to czas wyjątkowy, jednak żeby nie mieć tak do końca wyrzutów sumienia warto popijać przy świątecznym stole taką właśnie mieszankę. Z pewnością nie tylko poprawi trawienie zbyt dużej ilości potraw, ale również wspomoże spalanie tkanki tłuszczowej.
 6. Kefir – choć rzadko bywa na naszym stole, a już w szczególności tym świątecznym, warto jednak mieć go w lodówce, bo gdy poczujemy znaczny przesyt wówczas okaże się on najszybszą deską ratunkową. W dniu Wigilii warto pokusić się o wypicie go z samego rana, do śniadania. Wówczas możemy być pewni, że nasz układ trawienny będzie znacznie łatwiej przyswajał wszelkie wigilijne wiktuały.

No Comments to "Napoje na święta wspomagające trawienie"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 
COPYRIGHT ©VISUALPROMO 2013. ALL RIGHTS RESERVED.
DESIGNED WITH LOVE BY VISUALPROMO