• Opening Hours

  Godziny otwarcia:X

  PONIEDZIAŁEK06:30 - 22:30 

  WTOREK06:30 - 22:30

  ŚRODA06:30 - 22:30 

  CZWARTEK06:30 - 22:30 

  PIĄTEK06:30 - 22:30

  SOBOTA08:00 - 21:00

  NIEDZIELA09:00 - 20:00

 • Contact

  Let's Keep In Touch!X

  ADDRESSul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
  E-mail: maniacgym@maniacgym.pl

  MANIAC GYM A.B.H. Leszczyńscy s. c.

  Tel: +48 85 740 69 31

  Biuro 737206
  Recepcja 3056179

  LEAVE A COMMENT

  Sending your message. Please wait...

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Please complete all the fields in the form before sending.

Jak zamienić przedświąteczną gorączkę na efektywny fitness

Jak zamienić przedświąteczną gorączkę na efektywny fitness

By Joanna Zapolska | In Dietary advice | on December 16, 2017

Czas przedświąteczny kojarzy nam się nie tylko ze zniewalającymi zapachami przygotowywanych potraw, ale też z ciągłym pośpiechem, mnóstwem dodatkowych obowiązków, czyli krótko mówiąc z czystym przedświątecznym szaleństwem. W tym czasie bardzo często nasze fitnessowe sprawy idą w odstawkę, bo szczerze przyznając nie mamy na to ani czasu ani siły. W zasadzie można by nam przyznać słuszność, ale czy na pewno?

Przedświąteczne porządki to w naszej tradycji punkt obowiązkowy, a te jak wiadomo są niemal wykańczające. Jeśli jednak zrobimy je z głową okaże się, że znakomicie mogą uzupełnić nasz trening. Wystarczy, że zastosujemy się do kilku zasad, których będziemy się trzymać podczas sprzątania:

 • cały czas utrzymujemy odpowiednią postawę: proste plecy, napięte mięśnie brzucha, ściągnięte łopatki i opuszczone barki
 • gdy musimy coś podnieść, cały nasz ciężar opieramy na mięśniach nóg
 • staramy się naprzemiennie używać raz prawej, raz lewej ręki do wykonywania różnych czynności
 • gdy sprzątamy wyższe partie mebli warto stanąć o stopień niżej niż zazwyczaj, by móc za to wspiąć się na palce i wysoko wyciągnąć ręce
 • pijemy dużo wody
 • planujemy krótkie przerwy na zdrowy posiłek
 • nie zapominamy o fitnessie na świeżym powietrzu, czyli nic przyjemniejszego jak samodzielne odśnieżanie własnego podwórka, znakomicie dotlenia nasze mięśnie i spala ogromne ilości kalorii

 

Gotując również możemy uskutecznić nasz fitnessowy plan, musimy tylko pamiętać, że:

 • nie wolno nam podjadać. Potrawy próbujemy jedynie w minimalnych porcjach tak, by wyczuć ich smak (na pewno nie potrzeba do tego wylizywać miski po cieście)
 • mieszamy naprzemiennie prawą i lewą ręką
 • staramy się unikać statecznych pozycji – im więcej się ruszamy tym lepiej! Warto włączyć sobie jakąś energiczną świąteczną muzykę, by choć trochę porwała nas do kulinarnego tańca. W przerwach między siekaniem a obieraniem róbmy skłony, a wszystko po to by nasz wierny kręgosłup nie zastygł w bezruchu.

 

Również zakupy mogą być znakomitym treningiem, o ile oczywiście wybierzemy się na nie pieszo (jeśli mamy na myśli większe zakupy, możemy zaopatrzyć się w torbę z kółkami) i staniemy się tego dnia wyjątkowo wybrednymi klientami, by jak najwięcej schylać się i wspinać porównując etykiety produktów. Prawdziwym fitnessowym wyzwaniem mogą się tutaj okazać zakupy z dodatkiem przymierzania, bo to w końcu same skłony i wymachy rąk.

 

Na koniec zaś, gdy już wszystko upichcone, dom uprzątnięty, chodniki odśnieżone, a lodówka pełna, wtedy czas na ostatni fitnessowy akcent, czyli ubieranie choinki. Jeśli w tym roku nasze bombki leżały nisko w szufladzie, warto przemyśleć miejsce ich przebywania do następnego roku, bo jak wiadomo – im wyżej, tym więcej włożymy w to wysiłku, a on z pewnością odpłaci nam nie tylko gracją przy serwowaniu pyszności na świąteczny stół, ale również znakomitą figurą.

 

No Comments to "Jak zamienić przedświąteczną gorączkę na efektywny fitness"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 
COPYRIGHT ©VISUALPROMO 2013. ALL RIGHTS RESERVED.
DESIGNED WITH LOVE BY VISUALPROMO