• Opening Hours

  Godziny otwarcia:X

  PONIEDZIAŁEK06:30 - 22:30 

  WTOREK06:30 - 22:30

  ŚRODA06:30 - 22:30 

  CZWARTEK06:30 - 22:30 

  PIĄTEK06:30 - 22:30

  SOBOTA08:00 - 21:00

  NIEDZIELA09:00 - 20:00

 • Contact

  Let's Keep In Touch!X

  ADDRESSul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
  E-mail: maniacgym@maniacgym.pl

  MANIAC GYM A.B.H. Leszczyńscy s. c.

  Tel: +48 85 740 69 31

  Biuro 737206
  Recepcja 3056179

  LEAVE A COMMENT

  Sending your message. Please wait...

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Please complete all the fields in the form before sending.

Co mówi Twój organizm?

Co mówi Twój organizm?

By Joanna Zapolska | In Dietary advice | on February 14, 2018

W ciągu całego roku odbieramy różne sygnały od naszego organizmu, dla jednych tydzień bez sporej dawki ruchu to czas stracony, a inni zastanawiają się ciągle, czy już nadszedł ten ‘właściwy’ moment na rozpoczęcie przygody z treningami na poważnie. Czy ktoś  z nas zna takową granicę? Może zwykły iksiński nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, ale jego organizm z pewnością i co ciekawe daje nam o tym znać na różne sposoby. Jakie?

 

 1. Nadwaga – to chyba jeden z najbardziej oczywistych powodów, dla których każdy powinien ruszyć się z fotela. Kiedy przybywa nam tłuszczyku nie tylko po świątecznym objadaniu, czy nie mieścimy się już w nie najstarsze spodnie to sygnał, że nasz organizm mocno przybrał na wadze, a to powinno zaalarmować nas i zmotywować do działania.
 2. Zadyszka – jeśli drugie piętro raptem okazuje się dla ciebie nie lada ‘szczytem’, a podbiegając do przystanku z trudnością łapiesz oddech, to kolejny sygnał, że z Twoją kondycją nie jest zbyt dobrze.
 3. Choroby naszego wieku – nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu, problemy z sercem to często przyczyny nie tylko niewłaściwej diety, ale również braku ruchu. Jeśli borykamy się z tymi problemami to musimy pamiętać, żeby rodzaj aktywności skonsultować z lekarzem, aby ustalić na jaki sport możemy sobie pozwolić.
 4. Wieczne zmęczenie – brak energii czy senność to kolejny znak, że nasz organizm jest słabo dotleniony, a nasze mięśnie nie dość ‘zmęczone’, choć nasze samopoczucie po ciężkim dniu może wskazywać na coś zgoła innego.
 5. Problemy skórne – należą do nich nie tylko trądzik i przesuszenie, ale również spadek jędrności czy cellulit. W każdym z tych przypadków regularna aktywność fizyczna sprawia, że znikają one po pewnym czasie jak ręką odjął.
 6. Ból kręgosłupa – to chyba jeden z tych sygnałów, których nie da się nie zauważyć. Niestety mięśnie, których się nie używa lub używa bardzo rzadko z czasem wiotczeją a nawet zanikają. Tak dzieje się również w przypadku mięśni mieszczących się w okolicy kręgosłupa, które sprawiają, że pozostaje on stale w prawidłowej pozycji. Jeśli zaniedbamy treningi możemy być pewni, że ból nas nie ominie.
 7. Rozdrażnienie – złe samopoczucie wcale nie musi koniecznie dotyczyć naszego ciała. Bardzo często obserwujemy jak stopień naszej cierpliwości słabnie i coraz częściej wybuchamy gniewem lub przestajemy sobie radzić z codziennym stresem. Niestety czekolada nie załatwi tutaj sprawy, bo do tego, by utrzymać nasz umysł w optymistycznym nastawieniu potrzebna jest nam duża dawka regularnych dostaw endorfin.

No Comments to "Co mówi Twój organizm?"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 
COPYRIGHT ©VISUALPROMO 2013. ALL RIGHTS RESERVED.
DESIGNED WITH LOVE BY VISUALPROMO