• Godziny otwarcia

  Godziny otwarcia:X

  PONIEDZIAŁEK06:30 - 22:30 

  WTOREK06:30 - 22:30

  ŚRODA06:30 - 22:30 

  CZWARTEK06:30 - 22:30 

  PIĄTEK06:30 - 22:30

  SOBOTA08:00 - 21:00

  NIEDZIELA09:00 - 20:00

 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ADDRESSul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
  E-mail: maniacgym@maniacgym.pl

  MANIAC GYM A.B.H. Leszczyńscy s. c.

  Tel: +48 85 740 69 31

  Biuro 737206
  Recepcja 3056179

  Dodaj komentarz

  Wysyłamy Twoją widomość. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odpiszemy jak najszybciej.

  Podczaqs wysyłania widomosci pojawił się problem, proszę spróbować ponownie.

  Proszę wypełnić wypełnić wszystkie pola widomości przed jej wysłaniem.

Ćwiczenia mięśni ramion w domu

Ćwiczenia mięśni ramion w domu

Przez Joanna Zapolska | w Publikacje | on wrzesień 6, 2013

Trening zawsze daje efekty, ale ostateczny rezultat związany jest z częstotliwością treningu, wiekiem a także indywidualnymi predyspozycjami. Ten sam trening nie u każdego może być jednakowo skuteczny. Również rezultaty osiąga się w różnym czasie od rozpoczęcia ćwiczeń. Bardzo ważna jest ich częstotliwość i zachowanie przerw miedzy treningami. Należy pamiętać aby nie ćwiczyć na tą samą grupę mięśniową zbyt często, a w szczególności codziennie.

Ćwiczenia wykonywane z wykorzystaniem urządzeń oporowych (siłowych) pozwalają osiągnąć lepsze i szybsze efekty aniżeli ćwiczenia wykonywane w domu bez obciążeń. Ale dla osób rozpoczynających treningi taka forma zajęć uaktywni nie ćwiczone wcześniej grupy mięśniowe i przygotuje do właściwego treningu. Przedstawione poniżej ćwiczenia mięśni ramion równie efektywnie możemy ćwiczyć w domu jak i w fitness klubie. Proponuję wykonanie wszystkich ćwiczeń w 3 seriach po 20-25 powtórzeń do momentu odczuwania napięcia mięśni („pieczenia”). Jeśli mamy tendencje do odkładania się tkanki tłuszczowej na ramionach niezbędne jest wykonywania systematycznych treningów aerobowych np. w postaci szybkiego marszu lub joggingu.

Trening

1. Uginanie ramion w podporze tyłem Z podporu tyłem, uniesienie bioder w górę i ugięcie nóg w stawach kolanowych. Z pozycji wyjściowej ugięcie ramion w stawach łokciowych. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na maksymalny wyprost stawów łokciowych i napięcie mięśni trójgłowych ramienia.

2. Uginanie ramion w klęku podpartym Z pozycji klęku podpartego nieznaczne przeniesienie ciężaru ciała w przód i wychylenie tułowia w przód. Nie odwodząc na zewnątrz stawów łokciowych, kierujemy je w kierunku bioder i żeber, wykonując przy tym ugięcie ramion. Podczas ćwiczenia napinają się mięśnie dwugłowe ramion, klatki piersiowej.

3. Uginanie ramion w w klęku podpartym, łokcie skierowane na zewnątrz Z pozycji klęku podpartego, palce dłoni skierowane ku środkowi, ramiona rozstawione na szerokość barków. Podczas ruchu uginania ramion nieznaczne przeniesienie tułowia w przód oraz kierowanie klatki piersiowej jak najbliżej dłoni. W trakcie ćwiczenia, w szczególności w fazie powrotu do pozycji wyjściowej, następuje napięcie mięśni klatki piersiowej.

4. Naprzemienne unoszenie ramion w przód Z pozycji w postawie rozkrocznej, naprzemienne unoszenie ramion w górę. W tym przypadku możemy wykorzystać małe ciężarki lub butelki napełnione wodą. Naprzemiennie i wolnym tempie unosimy ramiona w przód, na wysokość klatki piersiowej, nieznacznie kierując ramię ku środkowi. Również powoli opuszczamy a następnie to samo wykonujemy drugą ręką. Należy zwrócić uwagę aby staw łokciowy był nieznacznie ugięty a całe ramię od barków po nadgarstek było w jednej linii. Podczas tego ćwiczenia napinają się przednie katony mięśnia naramiennego.

5. Jednoczesne unoszenie ramion w przód Z pozycji rozkrocznej, z wykorzystaniem obciążenia w postaci ciężarków lub butelek napełnionych wodą, uniesienie ramion w górę na wysokość klatki i mięśni naramiennych. Aby nieco uaktywnić mięśnie naramienne, rozpoczynamy od uniesienie ramion w górę i przytrzymania pozycji. Następnie wykonujemy powolne uniesienie i opuszczanie ramion. Podczas tego ćwiczenia napinają się przednie aktony mięśnia naramiennego.

6. Unoszenie ramion w bok Z pozycji rozkrocznej, równoczesne uniesie ramion w bok. Również przy tym ćwiczeniu należy zwrócić uwagę na trzymanie ramion w jednej linii tak aby szczególnie stawy łokciowe nie były kierowane w dół. Po wykonaniu kilku luk kilkunastu powtórzeń można wykonać uniesienie ramion i przytrzymanie ich w górze, do momentu odczuwalnego napięcia mięśni. Podczas tego ćwiczenia napinają się wszystkie aktony mięśnia naramiennego.

 

No Comments do "Ćwiczenia mięśni ramion w domu"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
COPYRIGHT ©VISUALPROMO 2013. ALL RIGHTS RESERVED.
DESIGNED WITH LOVE BY VISUALPROMO