• Godziny otwarcia

  Godziny otwarcia:X

  PONIEDZIAŁEK06:30 - 22:30 

  WTOREK06:30 - 22:30

  ŚRODA06:30 - 22:30 

  CZWARTEK06:30 - 22:30 

  PIĄTEK06:30 - 22:30

  SOBOTA08:00 - 21:00

  NIEDZIELA09:00 - 20:00

 • Kontakt

  Pozostańmy w kontakcie!X

  ADDRESSul. Warszawska 79A, 15-201 Białystok
  E-mail: maniacgym@maniacgym.pl

  MANIAC GYM A.B.H. Leszczyńscy s. c.

  Tel: +48 85 740 69 31

  Biuro 737206
  Recepcja 3056179

  Dodaj komentarz

  Wysyłamy Twoją widomość. Proszę czekać...

  Dziękujemy za wysłanie wiadomości! Odpiszemy jak najszybciej.

  Podczaqs wysyłania widomosci pojawił się problem, proszę spróbować ponownie.

  Proszę wypełnić wypełnić wszystkie pola widomości przed jej wysłaniem.

Co mówi Twój organizm?

Co mówi Twój organizm?

Przez Joanna Zapolska | w Porady dietetyczne | on luty 14, 2018

W ciągu całego roku odbieramy różne sygnały od naszego organizmu, dla jednych tydzień bez sporej dawki ruchu to czas stracony, a inni zastanawiają się ciągle, czy już nadszedł ten ‘właściwy’ moment na rozpoczęcie przygody z treningami na poważnie. Czy ktoś  z nas zna takową granicę? Może zwykły iksiński nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, ale jego organizm z pewnością i co ciekawe daje nam o tym znać na różne sposoby. Jakie?

 

 1. Nadwaga – to chyba jeden z najbardziej oczywistych powodów, dla których każdy powinien ruszyć się z fotela. Kiedy przybywa nam tłuszczyku nie tylko po świątecznym objadaniu, czy nie mieścimy się już w nie najstarsze spodnie to sygnał, że nasz organizm mocno przybrał na wadze, a to powinno zaalarmować nas i zmotywować do działania.
 2. Zadyszka – jeśli drugie piętro raptem okazuje się dla ciebie nie lada ‘szczytem’, a podbiegając do przystanku z trudnością łapiesz oddech, to kolejny sygnał, że z Twoją kondycją nie jest zbyt dobrze.
 3. Choroby naszego wieku – nadciśnienie, podwyższony poziom cholesterolu, problemy z sercem to często przyczyny nie tylko niewłaściwej diety, ale również braku ruchu. Jeśli borykamy się z tymi problemami to musimy pamiętać, żeby rodzaj aktywności skonsultować z lekarzem, aby ustalić na jaki sport możemy sobie pozwolić.
 4. Wieczne zmęczenie – brak energii czy senność to kolejny znak, że nasz organizm jest słabo dotleniony, a nasze mięśnie nie dość ‘zmęczone’, choć nasze samopoczucie po ciężkim dniu może wskazywać na coś zgoła innego.
 5. Problemy skórne – należą do nich nie tylko trądzik i przesuszenie, ale również spadek jędrności czy cellulit. W każdym z tych przypadków regularna aktywność fizyczna sprawia, że znikają one po pewnym czasie jak ręką odjął.
 6. Ból kręgosłupa – to chyba jeden z tych sygnałów, których nie da się nie zauważyć. Niestety mięśnie, których się nie używa lub używa bardzo rzadko z czasem wiotczeją a nawet zanikają. Tak dzieje się również w przypadku mięśni mieszczących się w okolicy kręgosłupa, które sprawiają, że pozostaje on stale w prawidłowej pozycji. Jeśli zaniedbamy treningi możemy być pewni, że ból nas nie ominie.
 7. Rozdrażnienie – złe samopoczucie wcale nie musi koniecznie dotyczyć naszego ciała. Bardzo często obserwujemy jak stopień naszej cierpliwości słabnie i coraz częściej wybuchamy gniewem lub przestajemy sobie radzić z codziennym stresem. Niestety czekolada nie załatwi tutaj sprawy, bo do tego, by utrzymać nasz umysł w optymistycznym nastawieniu potrzebna jest nam duża dawka regularnych dostaw endorfin.

No Comments do "Co mówi Twój organizm?"

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
COPYRIGHT ©VISUALPROMO 2013. ALL RIGHTS RESERVED.
DESIGNED WITH LOVE BY VISUALPROMO